Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Sape.ru Ссылки

Як доглядати за шерстю кішки. Розчісування.

Будь-яка кішка протягом усього дня регулярно вилизується. Робить вона це для того, щоб позбутися від сторонніх запахів і «розчесати» шерсть. Вилизуючи, вона випадково заковтує грудочки шерсті, і час від часу, змушена від них позбавлятися (наприклад, поїдаючи траву або домашні рослини, щоб спровокувати блювоту). У довгошерстих кішок накопичення в шлунку грудочок шерсті, часто перетворюється на справжню проблему. Оскільки шерсть довга (у деяких порід  довжина досягає 15 сантиметрів), та ще, часто, і з підшерстям, грудочки шерсті можуть накопичуватися в такій кількості, що здатні навіть закупорити кишечник (і тоді доводиться вдаватися до оперативного втручання). Крім того, іноді шерсть чіпляється за ікла і накопичується в роті, завдаючи кішці відчутні незручності. Довга шерсть також може звалюватися в ковтуни, позбутися від яких самостійно кішка не може.

Детальніше: Як доглядати за шерстю кішки. Розчісування.

Як доглядати за шерстю кішки. Миття.

 Для кішок, які беруть участь у виставках, існують свої правила, що стосуються частоти миття і догляду за шерстю в цілому. Оскільки на цьому сайті все теми про зміст кішок в домашніх умовах висвітлюються, в першу чергу, з точки зору турботи про їхнє здоров'я (а не турботи про отримання головного призу на виставці), питання про те, що ж потрібно робити з вовною, щоб брати участь у виставках і перемагати, ми не розглядаємо.

Детальніше: Як доглядати за шерстю кішки. Миття.

Що небезпечно для кішки в міській квартирі?

 

  1. Інфекції. Навіть якщо кішка не буває на вулиці, ймовірність того, що вона підхопить небезпечне захворювання від вуличних тварин, все одно є. Інфекцію можете принести в будинок ви самі на одязі або взуття. Для того щоб запобігти основні котячі хвороби, тварина потрібно регулярно прищеплювати (див. Які щеплення потрібні кішці).
  2. Побутова хімія. Кішкам властиво вилизуватися, очищаючи шерсть від сторонніх запахів. Тому, випадково вляпався в будь-яку господарську рідина, кішка поспішить вмитися. Не залишайте без нагляду відкриті флакони, пам'ятайте, кішка - тварина цікаве, і перевірити лапкою що там таке цікаве хлюпається на дні пляшки - цілком природне її бажання. Багато чистячі засоби отруйні, тому будьте обережні.
  3. Кот застряг у вікніВідкриті вікна, незасклені балкони. Кішка може впасти вниз, намагаючись прогулятися по підвіконню, або перестрибнути на сусідський балкон. Найбільшу небезпеку становлять вікна і балкони в період тічки у кішки (статевої охоти у кота). Під впливом гормонів тварина зовсім втрачає голову, і прагне втекти з квартири і оповістити всю округу про свої бажання будь-яким можливим способом. Тому не можна залишати вікна та балконні двері відчиненими без нагляду, а для провітрювання краще відкривати їх на шпаринку. Відкривати вікна вертикально на 45? теж може бути небезпечно - деякі кішки намагаються вилізти навіть через якусь щілину, а це може закінчитися задушенням. Можна захищати вікна залізною сіткою, однак, її обов'язково потрібно додатково зміцнити (щоб витримувала вага тварини). Звичайна москітна сітка часто не буде корисною - кішка розриває її пазурами, і спроби втечі тривають.
  4. Двері і меблі. Кішка може отримати травму, забравшись в диван, який хтось вирішив розібрати або зібрати. Міжкімнатні двері особливо небезпечні для маленького кошеняти. Цікавий кошеня може спробувати протиснутися в шпаринку дверей, що закриваються і отримати серйозну травму хребта. А якщо в квартирі бувають протяги і двері зачиняються різко і сильно, небезпека збільшується в багато разів. Тому, якщо ви завели кошеня, будьте уважні, закриваючи двері і збираючи-розбираючи меблі.
  5. Кішка в пральній машиніПральна машина і будь-яка інша побутова техніка, в яку кішка може залізти. Кішка може забратися в барабан пральної машини або в тазик з білизною. Тому, перед тим, як прати завжди перевіряйте, чи немає всередині машини кішки, і не висипайте туди білизну не дивлячись (ви цілком можете не помітити причаївся в тазику маленького кошеняти). Ті ж самі правила стосуються і іншої побутової техніки - перед тим, як включати щось переконайтеся, що всередині немає кішки, і ніколи не сушіть її в мікрохвильовці.
  6. Нашийники. Здавалося б, зовсім безпечна річ. Однак, в один не дуже прекрасний день, кішка може зачепитися нашийником за що-небудь і задихнутися.
  7. Нитки і ялинковий дощик. Поїдання ниток і ялинкового дощику загрожує непрохідністю кишечника, тому вільного доступу до них бути не повинно. Якщо кішка все ж наїлася чогось подібного, і воно починає «виходити», ні в жодному разі не намагайтеся витягнути це самостійно. Якщо ви бачите, що у кішки з під хвоста стирчить, наприклад, мішура, просто відрізати її в міру того, як вона буде «виходити». Але не тягніть, адже так можна поранити тварині кишечник. Наступного разу постарайтеся бути уважнішими і не залишати мішуру в доступних для кішки місцях (або взагалі відмовтеся від її використання).
  8. Кухонні плити. Про гарячу плиту кішка може обпектися, тому, не підпускайте її до неї. Не дозволяйте кішці сидіти на плиті, навіть якщо вона в даний момент не включена.
  9. Кішка їсть квітиДомашні рослини. Кішки небайдужі і до кімнатних рослин, і до зрізаних квітів, стоять у вазі (див. Якщо кішка їсть квіти). Багато улюблені нами рослини отруйні, тому, як це не сумно, від них краще позбутися. Рослини, небезпечні для кішки - це герань, конвалія, тис, цикута, календула, нарциси, мак, олеандр, філодендрон, морська цибуля, блекота, фіалки, чемериця, хризантеми і всі цибулинні рослини.
  10. Електропроводи. Деякі кішки абсолютно байдужі до проводів, інші ж, навпаки, намагаються спробувати на зуб все, до чого можуть дотягнутися. Провід, що знаходяться під напругою, можуть вдарити тварину струмом. Але, навіть якщо такої небезпеки немає, щось робити треба. Отже, якщо ваша кішка виявилася «гризуном», прийміть наступні заходи. Приберіть в короб всі дроти, які можливо туди заховати. Не залишайте без нагляду навушники, зарядки для мобільника і інші дрібниці. Якщо застали кішку за псуванням проводів - покарайте, дайте їй зрозуміти, що так робити не можна. Карати кішку має сенс, тільки якщо ви застали її за якимось проступком (див. Як покарати кішку). Якщо справа вже зроблена, то лаяти марно - тварина не зрозуміє причину вашого гніву.