Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Як доглядати за шерстю кішки. Миття.

 Для кішок, які беруть участь у виставках, існують свої правила, що стосуються частоти миття і догляду за шерстю в цілому. Оскільки на цьому сайті все теми про зміст кішок в домашніх умовах висвітлюються, в першу чергу, з точки зору турботи про їхнє здоров'я (а не турботи про отримання головного призу на виставці), питання про те, що ж потрібно робити з вовною, щоб брати участь у виставках і перемагати, ми не розглядаємо.

Миття вовни важливо, в першу чергу, для білих і довгошерстих кішок, а також для тварин, які гуляють на вулиці самостійно. Якщо ваша кішка короткошерста, темна і не виходить на вулицю - мити її з рідким шампунем немає необхідності. Досить буде раз в 3-4 місяці користуватися сухим шампунем і час від часу розчісувати кішку, щоб видалити випала шерсть.

Мити довгошерстих кішку з водою і шампунем потрібно не частіше 3-4 разів на рік, оскільки, при такому миття змивається природна мастило, що покриває волоски. Для регулярного миття (один раз в місяць-два, залежно від породи) цілком підійде сухий шампунь, або спрей, а самі забруднені ділянки (лапки, область навколо ануса) потрібно в міру необхідності протирати вологою ганчіркою. Для того щоб шерстка не плутати і добре росла, довгошерстих кішку необхідно щодня розчісувати.

Сухий шампунь по консистенції схожий на пудру. Його потрібно на деякий час нанести на шерсть, а потім як слід причесати кішку. Такий шампунь добре очищає шубку від бруду і полегшує розчісування. Аналогічний ефект і в шампуню-спрею. Крім того, спреї володіють антистатичним ефектом, тому якщо шерсть вашої кішки часто електризується, краще використовувати його.

Мити кішку з рідким шампунем зручніше у ванній, а не в раковині. Використовуйте тільки спеціальний шампунь із зоомагазину, але, ні в жодному разі, не звичайний і не мило - адже у кішки і людини різний РН шкіри. Кішка повинна бути абсолютно здорова; приступати до миття можна не раніше, ніж через 4 години після того, як вона поїла. До процедури потрібно підготуватися заздалегідь: покладіть на видному місці сухі рушники, на дно ванни поставте кілька наполовину наповнених ємностей з водою (одну для намилювання, і ще одну-дві для змивання). Звертаємо увагу, що кішка, швидше за все, буде нервувати і вириватися, тому одягніться відповідно.

Під час миття вода не повинна потрапити в вуха і очі тварини. Вуха треба закласти ватою, а ще краще - попросити кого-небудь затиснути їх так, щоб всередину не потрапляла вода.

Отже, почали. Візьміть кішку і опустіть в тазик (не з головою, зрозуміло!) І швидко намильте. Не наносіть шампунь у великій кількості, тому що він зазвичай добре піниться. Шерсть потрібно як би «вичавлювати», але не терти, щоб не заплутати. Якщо вам потрібно помити і голову (наприклад, коли у кішки блохи) - робіть це дуже обережно. Тримайте кішку міцно, постійно погладжуйте, щоб хоч якось заспокоїти. Намагайтеся не робити різких рухів і розмовляти спокійним, рівним голосом - тварина і так нервує, не потрібно посилювати його стан. Потім перенесіть кішку в тазик з чистою водою і змийте, потім, «прополощіть» її ще раз в іншому тазику. Візьміть рушник і загорніть в нього кішку, притисніть її до себе, постарайтеся заспокоїти. Приберіть мокрий рушник, загорніть тварину в сухе, акуратно витріть, намагаючись не заплутати шерсть. Подбайте про те, щоб в квартирі було тепло і не було протягів, оскільки кішка після миття легко може застудитися. Якщо кішка не боїться фена, то можна скористатися ним.

Перед тим, як мити кішку, гарненько подумайте, чи зможете ви її утримати поодинці, коли вона буде вириватися. Адже якщо в процесі миття кішка вирветься з рук і втече, зловити її і закінчити миття буде дуже складно. Оцініть свої можливості реально, адже якщо ваша пухнаста улюблениця сильно злякається, або розсердиться, ви можете несподівано для себе виявити, що сильніше кішки звіра немає (с).

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр