Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Як доглядати за шерстю кішки. Розчісування.

Будь-яка кішка протягом усього дня регулярно вилизується. Робить вона це для того, щоб позбутися від сторонніх запахів і «розчесати» шерсть. Вилизуючи, вона випадково заковтує грудочки шерсті, і час від часу, змушена від них позбавлятися (наприклад, поїдаючи траву або домашні рослини, щоб спровокувати блювоту). У довгошерстих кішок накопичення в шлунку грудочок шерсті, часто перетворюється на справжню проблему. Оскільки шерсть довга (у деяких порід  довжина досягає 15 сантиметрів), та ще, часто, і з підшерстям, грудочки шерсті можуть накопичуватися в такій кількості, що здатні навіть закупорити кишечник (і тоді доводиться вдаватися до оперативного втручання). Крім того, іноді шерсть чіпляється за ікла і накопичується в роті, завдаючи кішці відчутні незручності. Довга шерсть також може звалюватися в ковтуни, позбутися від яких самостійно кішка не може.

Щоб уникнути всіх цих проблем, довгошерстих кішку потрібно розчісувати як мінімум раз на день, а короткошерстну - 2-3 рази в тиждень.

Чим розчісувати кішку?

Якщо ваша кішка довгошерста, для початку розчешіть її шубку масажною щіткою або рукавицею. Ця процедура допомагає позбутися від зайвої вовни, стимулює приплив крові і, відповідно, зростання волосся. Позбавлення від зайвої вовни особливо актуально в періоди осінньої і весняної линьок. Потім розчешіть кішку гребінцем з рідкими зубами у напрямку росту волосся. Після цього, довго і ретельно розчісуйте її щіткою з частими зубами, приділяючи особливу увагу проблемним зонам - животу і штанців. У довгошерстих і безхвостих кішок існує ще одна зона, яка потребує особливого догляду - область навколо анального отвору. Шерсть там часто забруднюється, тому при кожному розчісуванні «підмивайте» кішку, або відрізати злиплу шерсть. Якщо ви виявили у кішки Колтун, спробуйте його розплутати настільки, наскільки це можливо. Потім помістіть палець під нього, і обережно зріжте Колтун ножицями. Намагайтеся боротися з Колтун своєчасно, адже якщо упустити момент, вони стають все більше і більше, і можуть навіть заподіювати кішці біль. для догляду за шерстю ніколи не використовуйте щітку з гострими зубцями, щоб не пошкодити ніжну шкіру вихованця. Також пам'ятайте, що на зубцях дерев'яних щіток з часом з'являються мікротріщини, які також можуть травмувати шкіру і шерсть, тому такі щітки потрібно своєчасно міняти. Бажано використовувати щітки з натуральних матеріалів, щоб уникнути виникнення статичної електрики при причісуванні.

Якщо ваша кірка короткошерста, то вам дуже пощастило - догляд за її шерстю зводиться до мінімуму. Досить кілька разів на тиждень розчісувати її масажною щіткою видаляючи зайву шерсть, і з її шубкою все буде в порядку. Крім того, ви будете впевнені, що накопичення в шлунку грудочок шерсті вашої улюблениці точно не загрожує. 

Особливо акуратно потрібно розчісувати кішку в періоди линьок, адже в цей час у неї оновлюється шерсть, і, дуже важливо, видаляючи стару шерсть, не пошкодити починаючу рости нову.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр