Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

приручення кішки

Найдавніше спільне поховання кішки і людини було виявлено на Кіпрі, воно датується 7 500 роком до н.е.

Раніше вважалося, що приручення кішок почалося в стародавньому Єгипті 2 000 років тому, проте на сьогоднішній день достовірно відомо, що в Єгипет домашні кішки потрапили з Близького Сходу.

Кішки в ЄгиптіКішки в Єгипті вважалися священними тваринами, оскільки виконували дуже важливу функцію - захищали від гризунів належать фараону запаси зерна. Крім зерносховищ, єгипетські кішки жили в храмах, де за ними доглядали жерці. Догляд за кішкою тоді вважався почесним ремеслом, простий смертний не міг навіть доторкнутися до неї. За ненавмисне вбивство кішки накладався великий штраф, а за умисне покладалася страта. Відомий випадок, коли противники єгиптян перси використовували кішок в битві. Перси прив'язали кішок до своїх щитів, і єгиптяни, для яких вбивство кішки було страшним злочином, здалися без бою.

Приручення домашніх кішок по всьому світу посприяли моряки. Вони брали кішок на кораблі все з тією ж метою - захистити від щурів запаси продовольства.

У Європі кішки з'явилися на рубежі нашої ери. Спочатку до них ставилися прихильно, віддаючи належне їх здібностям в лові гризунів. Однак, за часів полювання на відьом ставлення до кішок різко змінилося. З подачі служителів церкви їх стали вважати сатанинськими тваринами, спалювали на вогнищах разом з відьмами, замуровували живцем у фундамент. У підсумку в містах розплодилися полчища щурів, які не тільки знищували запаси, а й переносили страшне захворювання - бубонну чуму. Після епідемії чуми церква була змушена змінити своє ставлення до кішок і припинити їх цькування.

На Сході і в Азії кішки, так само, як і в Європі, наділялися надприродним здібностями, однак, завжди були шановані й улюблені. Наприклад, в Китаї вважалося, що вони відганяють злих духів, тому статуетка, яка зображала кішку, була в кожному домі. 

У Росії приручення кішки почалося приблизно в XI столітті нашої ери. В нашій країні кішки завжди користувалися загальною любов'ю і повагою. З кішками пов'язано безліч прикмет; вважалося, що вони можуть спілкуватися зі світом духів і захищають господарів від нечистої сили.

У 1887 році у Великобританії був створений перший клуб любителів кішок. З цього і почався бурхливий розвиток фелінології - науки, що вивчає домашніх кішок і їх породи. Було виведено безліч порід домашніх кішок. Нові породи продовжують з'являтися і до цього дня.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр