Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Стерилізація кішки. До і після.

Як підготувати кішку до стерилізації

За 12-14 годин до операції не давайте кішці їжу, а приблизно за годину до неї приберіть і воду, оскільки шлунок, кишечник і сечовий міхур повинні бути порожніми. Заздалегідь придбайте 2 післяопераційні попони, переконайтеся в тому, що з них ніде не стирчать нитки, оскільки кішка може їх висмикнути і проковтнути.

Догляд за кішкою після стерилізації

Оптимальним варіантом буде знаходження кішки в ветлікарні весь період виходу з наркозу. Але якщо ваша клініка не надає такої послуги, або ви не можете собі цього дозволити з яких-небудь причин, весь цей час вам доведеться невідлучно перебувати поруч з кішкою.

Як правило, післяопераційну попону надягають прямо в клініці, але якщо цього не зроблено, надіти її потрібно буде вам. Скористайтеся моментом і вивчіть, як вона зав'язується (див. Рис. 1), адже в подальшому надягати і знімати її буде важче - кішки зазвичай не люблять попону, і швидше за все, наступного разу надягати її ви будете «з боєм». Після наркозу у тварини на кілька градусів знижується температура тіла, тому покладіть кішку на підлогу на теплу підстилку (ні в жодному разі, не так на диван, або стіл, оскільки, виходячи їх наркозу, кішка буде намагатися ходити або повзати, і може впасти і вдаритися) і подбайте про те, щоб їй було тепло. Можна покласти тварина поруч з батареєю або притулити до його спини грілку, накрити ковдрою. Періодично розтирайте кішці лапки і вушка, щоб швидше відновився нормальний кровообіг.

Післяопераційна попона для кішок Післяопераційна попона для кішок

Мал. 1. Післяопераційна попона для кішок

Через деякий час кішка почне потихеньку ворушитися, потім спробує йти або повзти. Не залишайте її одну, коли це почнеться. У кішки зараз сильно порушена координація рухів, вона може хитатися з боку в бік, падати, не розуміти, куди йде. Приберіть з її шляху всі предмети, про які вона може вдаритися, і принесіть їй лоток - можливо, вона хоче сходити в туалет. Не дозволяйте кішці йти далеко, при цьому намагайтеся зайвий раз до неї не торкатися, адже це завдає їй болю. Приблизно через п'ять годин після операції кішка захоче пити. Годувати її можна через добу, причому по-початку краще давати м'яку їжу або консервований корм (в лінійці будь-якого корму преміум-класу є консервовані корми для післяопераційного харчування). Координація рухів відновлюється приблизно за добу, слабкість і сонливість можуть спостерігатися дві доби. Під час відходу від наркозу кішка може описатися, тому при першій можливості зніміть з неї попону і надіньте нову. Перистальтика кишечника перший час завжди сповільнена, але якщо стільця немає 3-4 дня, потрібно проконсультуватися з ветеринаром. Тепер вам потрібно буде регулярно обробляти шви, а через деякий час відвезти тварину до ветеринара, щоб зняти їх. Уважно виконуйте всі вказівки ветлікаря по їх обробці і стежте, щоб кішка не зірвала з себе попону. Після зняття швів попону потрібно носити ще кілька днів. Пам'ятайте: краще зняти її пізніше терміну, ніж раніше.

Можливі ускладнення після стерилізації кішки:

  • Зниження температури (менше 37?). Температуру кішці можна виміряти, вставивши їй термометр в задній прохід. Якщо розтирання лапок і прикладання грілки не допомагає, а кішка довгий час не пробуджується і не ворушиться, терміново телефонуйте в клініку, де їй робили операцію і пояснюйте ситуацію. Вам повинні сказати, що робити далі (можливо, потрібно швидше везти кішку в клініку, або викликати ветлікаря на будинок).
  • Підвищення температури (більше 39?). Перші три дні післяопераційний підйом температури нормальний, але якщо вона не спадає і на четвертий день, вам необхідно проконсультуватися з ветеринаром.
  • З шва сочиться кров. Терміново везіть тварина до ветклініки!
  • Набряк. У нормі область навколо шва може бути набряклою протягом 5 днів, але до часу зняття шва набряк повинен пройти. Якщо виникне ця проблема, ветеринар обов'язково її побачить.
  • Порушення перистальтики кишечника (кішка не ходить "по-великому" більше 4-х днів). Потрібно проконсультуватися з ветеринаром (він призначить проносне).

Після операції бажано ще до зняття швів показати тварина лікаря, щоб переконатися, що все в порядку. Потрібно щодня самостійно обробляти шви, дотримуючись усіх вказівки ветеринара, або їздити для цього до ветклініки.

Іноді в процесі операції яєчники або матка не стираються повністю. Такий стан справ є дуже небезпечним, оскільки може розвинутися пухлина. Якщо матка або яєчники вирізані в повному обсязі, кішка продовжить проявляти симптоми тічки і після стерилізації. У цьому випадку необхідно провести повторну операцію і видалити те, що залишилося.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр