Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Якщо ви вирішили купити кота ...

Якщо ви вирішили завести (купити, взяти з рук, взяти у волонтерів, дати притулок) кота знайте - ваше життя тепер ніколи не буде колишньою. Котики мають звичай ставати повноправними членами сім'ї і міняти спосіб життя своїх господарів досить відчутно. Так, це не собака, яку необхідно вигулювати вранці і ввечері, але якщо ви думаєте, що ваша кішка буде цілими днями гуляти сама по собі і вимагати мінімум уваги, ви помиляєтеся. Для того, щоб ваш кіт жив в міській квартирі довго і не знаючи турбот, потрібно бути готовим нести за нього відповідальність.

Яку кішку купити мені?

Котячих порід безліч, всі вони різні і кожна прекрасна по-своєму. Самі спокійні й урівноважені з усіх хвостатих - сфінкси. Ці кішки взагалі не дряпаються і не кусаються; вони дуже ласкаві і ручні. До того ж це єдині кішки, "показані" людям, що страждають на алергію на шерсть. Якщо ви хочете затишного і трохи флегматичного вихованця, що не потребує до себе підвищеної уваги, задумайтеся про цю породу.

А ось абиссинские кішки, навпаки, за темпераментом швидше холерики. Вони надзвичайно активні, грайливі і товариські. Абіссінки неговіркі, проте спосіб привернути до себе увагу вони знайдуть, будьте впевнені.

Самі велика порода домашніх кішок - це мейн-кун. Вага цих красенів може досягати 15 кілограмів, а довжина - більше метра. Багато що власники мейн-кунів відзначають, що за характером вони сильно нагадують собак. Мейн-куни добре піддаються навчанню, віддані хазяїнові і в цілому слухняні. Однак, купуючи кота мейн-куна, будьте готові до того, що їсти він буде теж дуже добре. Ну а як інакше, великим звірові потрібно багато їжі, це природно.

Розповідати про особливості різних порід можна нескінченно. Щоб зрозуміти, яка кішка підійде саме вам, ознайомтеся з оглядом основних котячих порід:

Кішку якої породи мені купити <<купити домашнього кота

Завести безпородного кішку

Якщо вам не принципово заводити саме породисту кошку- просто подивіться навколо, можливо, ваш пухнастий друг живе зовсім недалеко і вже давно вас чекає. Що краще: купити безпородного кошеня з рук, взяти його на вулиці або у волонтерів? Ми щиро радимо вам знайти в своєму місті котячий притулок і взяти кошеня там. Так ви зробите добру справу і притулків того, хто потребує вашої допомоги. Так, це трохи складніше, ніж взяти з рук звичайного кошеня від домашньої кішки; можливо, перший час вашого вихованця потрібно підвищена увага і специфічний догляд, але будьте впевнені - ви не пошкодуєте про своє рішення, кішки вміють бути дуже вдячними. Коти і кішки виявляються в притулку не від хорошого життя, дати такій тварині другий шанс - це благородний і добрий вчинок.


Купити безпородного кішку

Якщо ви вирішили завести кота, взявши його з вулиці, будьте уважні: переконайтеся в тому, що тварина готова йти на контакт і справді може стати домашнім. Одна справа, коли ви рятуєте з вулиці тварина, терміново потребує допомоги, і зовсім інша - коли просто берете вуличну кішку не подумавши. Буває так, що люди беруть тварину додому, а потім, через деякий час, викидають на вулицю, оскільки воно "не прижилася". Знайте, що коту, звиклому до сімейного життя, знову адаптуватися до вулиці досить складно. Якщо ви не впевнені в своїх можливостях і в тому, що кіт здатний стати домашнім, краще не беріть його, - залиште там, де знайшли. Краще просто його погодуйте, навряд чи кіт відмовиться.

Зміст кішки будинку

Раз вже ви завели будинку кота чи кішку, ви несете відповідальність за здоров'я свого вихованця. По-перше, кішці (навіть не виходить на вулицю) потрібно в обов'язковому порядку робити щеплення. Інфекцію легко принести в будинок, наприклад, на підошвах черевиків, а кішки цікаві і лізуть скрізь, так що ... Найперша щеплення робиться в два етапи. Надалі проводиться планова вакцинація один раз на рік. Всього пара уколів один раз на рік, і ваша кішка надійно захищена від безлічі небезпечних інфекцій. За два тижні перед щепленням робиться глістогонка (або планова глістогонка щокварталу). При необхідності перед глістогонкой проводиться обробка від бліх, тому що блохи - переносники глистів.
По-друге, якщо ви помітили у своєї кішки якісь ознаки поганого самопочуття, відразу ж звертайтеся до ветеринара. Дуже часто зволікання коштує тварині життя, адже у кішок більшість інфекційних захворювань протікає стрімко. Не займайтеся самолікуванням, не чекайте, що все пройде само - зверніться за допомогою вчасно і все у кішки буде добре.

Як зрозуміти, що кішка захворіла <<i-eto-kot-v-meshke.jpg

І, нарешті, стерилізація. Якщо ви не плануєте зводити вашого кота або кішку, не мучте тварина - стерилізують. Багато людей вважають цю міру негуманною, вважаючи за краще давати тварині крапельки або робити уколи. Знайте, що подібні препарати - це ударна доза гормонів, тому їх застосування може мати серйозні наслідки (аж до онкології). Будь-ветеринар може розповісти вам багато сумних історій про те, що буває з котами і кішками, яких не зводять і не стерилізують або дають такі крапельки. Гнійне запалення матки у кішки в цьому випадку - цілком закономірний результат. Про стерилізації котів і кастрації котів ви можете прочитати в розділі Здоров'я:

здоров'я кішки <<


Любіть свого вихованця і дбайте про нього, і він обов'язково відповість вам взаємністю.
Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр