Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Британська порода кішок

Історія британської породи кішок

Британська короткошерста кішкаБританські кішки потрапили в Англії імовірно з Римської Імперії. Першою офіційно визнаною представницею породи стала кішка білого забарвлення, а сталося це в Лондоні в 1889 році. Під час Другої Світової Війни британська порода була практично знищена, і після війни селекціонери відновлювали її заново. Сучасні британці відрізняються від кішок тієї ж породи кінця XIX століття, адже для її відтворення залучали і персів і кортезіанскіх блакитних кішок. До речі, довгий час серед британських кішок практично не було ніяких варіантів забарвлення, крім класичного блакитного. В даний час фелинологами виведено понад сто варіантів забарвлення британських кішок.

Опис британської породи кішок

Британські кішки відрізняються великим, але компактним статурою. Вони приземкуваті і кремезні, всім своїм виглядом нагадують милих плюшевих ведмежат. Голова кругла, великі очі широко розставлені, ніс широкий, злегка приплюснутий, вуха невеликі, щоки круглі. Знаменитий чеширський кіт з казки «Аліса в країні чудес» Льюїса Керолла - типовий представник британської породи.

Чеширський Кіт

Шерсть британських кішок щільна, дворівнева: короткий плюшевий підшерсток і довші остьове волосся. По довжині вовни розрізняють британську короткошерстну і британську довгошерстих кішок. Більше нічим ці дві кішки не відрізняються. Рецесивний ген длинношерстности присутній і у короткошерстих британців.

Британська короткошерста і британська довгошерста кішки (зліва направо):

Британська порода кішок

Британська порода включає всебе найрізноманітніші варіанти забарвлень: суцільні (сіро-блакитний, шоколадний, білий, чорний), димчасті (шиншили, камео), таббі (всі види), біколор (поєднання основного кольору з білим) і навіть сіамський варіант.

Якщо ви хочете купити британську кішку ...

По-перше, потрібно точно визначитися з породою кішки, яку ви мрієте завести. Часто люди хочуть купити британську вислоухую кішку, і навіть не підозрюють, що насправді такої породи не існує. Є шотландська висловуха порода, а британські кішки бувають тільки довгошерстими або короткошерстих.

Купити британську короткошерстну або довгошерстих кішку можна у заводчиків. Ця порода зараз знаходиться на піку популярності, тому розплідники британських кішок є в більшості великих міст.

По-друге, перш ніж прийняти рішення завести саме британську кішку, прочитайте, будь ласка, про їх характер. Ці кішки - абсолютно незвичайні створення, і характер у них теж особливий.

Характер британських кішок

Британська кішкаБританські короткошерсті і довгошерсті кішки миролюбні і ласкаві. Вони незалежні, терплячі і спокійні, добре ладнають з дітьми і тваринами. Грайливі, але не гіперактивні. Британські кішки не дуже ручні, тобто зазвичай вважають за краще сидіти поруч з людиною, ніж весь час лізти до нього на коліна. Не люблять, коли їх насильно намагаються тискати. Загалом, це справжні аристократи серед домашніх кішок, знаменита «британська стриманість» - це про них.


Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр