Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Шотландська порода кішок

Історія шотландської вислоухой кішки

Одного разу вШотландіі в 1961 році любитель кішок Вільям Росс побачив білу комірну кішку на прізвисько С'юзі. Росс відразу помітив, що у кішки незвичайні підігнуті вуха, тому він купив одного з її кошенят і, звернувшись за допомогою до генетикам, вивів нову породу. Для створення породи скотиш-фолд були взяті тварини американської короткошерстої і британської короткошерстої порід. Так почалася (і продовжується до цього дня) історія шотландської вислоухой кішки. Згодом шотландські кішки стали помітно відрізнятися від британців - вони більш витончені і стрункі.

Скоттиш-страйт і скоттиш-фолд (зліва направо):

Скоттиш страйт і скоттиш фолд

Зовнішність іокраси шотландських кішок

Кішка шотландської породи може бути одноколірної (блакитний, чорний, білий, пісочний і шоколадний забарвлення), смугастої (таббі, тигровий, мармуровий, плямистий забарвлення) і навіть багатобарвної (арлекін, ван). Розмір тіла середній, шерсть коротка і густа, щільно прилягає до тіла. Тулуб у шотландської кішки більш витягнуте і менш кремезне, ніж у британській.

Висловухі шотландські кішки називаються скоттиш-фолд, а прямовухі - скоттиш-страйт.

Вислоухость шотландських кішок обумовлена ​​дефектом вушного хряща. У висловухих представників породи хрящ настільки слабкий, що не тримає вуха прямо. Всі кошенята народжуються з прямими вушками, але у деяких з них на третьому тижні проявляється вислоухость.

В'язка шотландських кішок

Вкрай важливо зводити висловухих представників породи тільки спрямоухімі, оскільки в іншому випадку кошенятам загрожує деформація скелета і відсутність окремих кісток. Дефіцит хрящової тканини поширюється не тільки на вуха (все хрящі «слабкі»), тому шотландським висловухих кішок вкрай небажано набирати зайву вагу, тобто перевантажувати суглоби.

Іноді шотландських кішок зводять з британськими. У будь-якому випадку, потрібно враховувати вислоухость, тобто зводити двох прямоухих, вислоухую і прямоухую, але, ні в жодному разі не двох висловухих кішок.

Купити шотландську кішку можна в розпліднику у заводчиків. Пам'ятайте, що купуючи тварину з рук ви навряд чи придбаєте кішку, яка відповідає стандартам породи.

Характер шотландської кішки

У шотландських кішок спокійний, врівноважений характер. Вони не дуже активні, ласкаві, сильно прив'язані до господаря. Шотландці добре ладнають з дітьми. Якщо ви хочете собі затишного і інтелігентного звіра, легко знаходить спільну мову з усіма членами сім'ї, характер шотландської кішки доведеться вам до душі.

Візитна картка шотландської породи - «поза будди». У цій позі кішка безтурботно сидить завалившись на спину і поклавши лапи на живіт.

шотландська порода кішок

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр