Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

американський керл

Історія породи американка керл


американські керли

В1981 році в сонячній Каліфорнії на поріг будинку сімейної пари Джо і Грейс Ругас прийшла маленька чорна кішка з загнутими назад вухами. Подружжя прихистили її і назвали Суламіф, в честь коханої царя Соломона. Через місяць кішка завагітніла. У двох з чотирьох кошенят, яких вона народила, вушка загнулася назад на десятий день. Незвичайною котячої сім'єю зацікавилися фелінології. Кошенят Суламифи надалі звели з іншими кішками і приблизно половина отриманого потомства теж мала загнуті вушка.

Офіційно породу американський керл визнали не відразу, оскільки виникли сумніви з приводу природи мутації, що відповідає за загнуті вуха. Однак надалі цю мутацію визнали природною. Наприкінці вісімдесятих років минулого століття стандарт породи кішок американський керл нарешті був затверджений.

Аж до двохтисячних років американських керлов схрещували з кішками інших порід, і тільки половина кошенят народжувалася з загнутими вушками. Потім подібні схрещування заборонили в рамках дотримання чистоти породи.

Стандарти зовнішності для породи американський керл

Найголовніше - це, звичайно ж, вушка. Вуха чистопородних американських керлов мають широку основу і округлені кінчики. Вигин назад повинен бути в межах 90-180 ?, - ні більше, ні менше. Очі в формі витягнутого овалу або волоського горіха, трохи косо посаджені.

Американські керли можуть мати абсолютно будь-яке забарвлення. З огляду на історію їх походження, це зовсім не дивно. Вимог щодо відповідності кольору очей і забарвлення для керлов немає, виняток становить тільки колорпойнт, якому відповідають блакитні очі.

Кішки породи американський керл - напівдовгошерста і короткошерста (зліва направо):

Кішки породи американський керл

Кішки породи американський керл бувають напівдовгошерсті ікороткошерстние. Підшерстя у них практично немає, тому шубка керлов особливого догляду не потребує - тільки регулярне вичісування, щоб уникнути утворення Колтунов.

Статура керлов середнє, у них округлі лапи, міцна груди і шия, всі переходи плавні. Це пропорційні і витончені кішки.

Якщо ви хочете купити кошеня американського керла ...

Американський керл, фотоКупити керла можна у заводчиків, розплідників в нашій країні поки не багато, але, оскільки порода молода і активно розвивається, все ще попереду. Ген, який відповідає за форму вух, ні на що інше не впливає, так що спадкових проблем зі здоров'ям у керлов немає, на відміну, наприклад, від висловухих шотландців, у яких все хрящі «слабкі». Але, зрозуміло, не можна забувати про обов'язкову щорічну вакцинацію, тому що від інфекцій не застраховане навіть саме здорове і сильне тварина.

Порода не підходить для сімей з активними маленькими дітьми, люблячими потискати домашніх вихованців, оскільки вушка у американських керлов (особливо у кошенят) - це все-таки вразливе місце і їх легко пошкодити. Так що якщо ви вирішили купити саме американського керла, пам'ятайте про це.

Характер американських керлов

Керли дуже грайливі, дружелюбні, контактні кішки. Вони не особливо говіркі, зате цікаві і намагаються завжди бути в курсі всіх подій в будинку. Американський керл, як і всім грайливим породам, потрібен простір, щоб гратися і багато іграшок, щоб не нудьгувати без господаря. Керли погано переносять самотність, потребують підвищеної уваги, готові скласти компанію усім членам сім'ї, причому в абсолютно будь-якому занятті.

Американських керлов не рекомендується заводити сім'ям з маленькими дітьми, оскільки вушка цих кішок дуже крихкі і легко ранимі.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр