Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

американський бобтейл

Історія породи кішок американський бобтейл

Прабатьком породи американський бобтейл вважається кіт по імені Йоді. Молода американська сімейна пара Джон і Бренда Сандерс зустріла Йоді під час подорожі по індіанської резервації в штаті Арізона. Тоді Йоді був ще маленьким кошеням з незвичайним рубаним хвостом. Подружжя взяли його з собою, він виріс і через деякий час у домашньої кішки по імені Михайла народилися кошенята з такими ж хвостами. Котом Йоді і його потомством зацікавилися друзі сім'ї, фелінології Мінді Щульц і Шарлотта Бентлі, побачили можливість вивести нову породу короткохвостих кішок. Для створення породи залучалися звичайні безпородні кішки з короткими хвостами з усієї Америки. Стандарт породи був створений в 1970 році, а в 1989 її офіційно визнала асоціація TICA.

Фото кішки американський бобтейл

Ген, який відповідає за короткий хвіст, є домінантним. Це випадкова природна мутація. Американські бобтейли не є родичами японським бобтейлам. До речі відрізнити ці дві породи можна по хвостах - у американців він зберігає рухливість хребців. Оскільки в створенні породи американський бобтейл брали участь безпородні кішки, у них гарне спадкове здоров'я, тобто немає багажу генетичних мутацій, характерних для породистих кішок.

Стандарт породи американський бобтейл

Кішки породи американський бобтейл великі, кремезні, з важкими лапами і широкої мордочкою практично квадратної форми. Очі овальні або мигдалеподібні. Шерсть середня або довга, з густим підшерстям. Строгих вимог по окрасу немає, хоча перевага віддається дикому агуті.

Незважаючи на великі розміри, бобтейли повільно ростуть - до 2-3 років.

Фото кішки американський бобтейл

Відмітна риса породи американський бобтейл - це їх чудовий хвіст. Двох однакових хвостів не буває, навіть у бобтейлов. Хвіст може бути прямим або злегка зігнутим, його довжина варіює від 2.5 до 7.5 см. Хвіст американського бобтейла повинен бути рухомим по всій довжині, без заломів і вузлів.

Якщо вихотіте купити американського бобтейла ...

Пам'ятайте що шерсть американських бобтейлов вимагає регулярного вичісування хоча б два рази на тиждень. Не можна допускати утворення Колтунов, оскільки позбутися від них буде важко - шерсть у цих кішок густа, з хорошим підшерстям. Також їм потрібно раз на тиждень чистити вуха і протирати очі (при цих процедурах для кожного ока / вуха використовується індивідуальна ватяна паличка, щоб не поширювати можливу інфекцію).

Фото кішки американський бобтейлКупити кошеня породи американський бобтейл в Росії можна поки тільки у приватних заводчиків, тому що це не найпопулярніша на нашому континенті порода. Найпростіше купити бобтейла класу пет. Кошенят класів брід і шоу зазвичай спеціально привозять з Америки.

Дозволяється зводити американських бобтейлов з представниками інших порід.

Характер американських бобтейлов

Бобтейли відмінні мисливці, грайливі, дружелюбні, ласкаві. Їм необхідно приділяти багато уваги, оскільки вони товариські і контактні. Щоб ваш бобтейл не нудьгував, коли залишається вдома один, купите йому побільше іграшок. До речі, американські бобтейли зазвичай приносять іграшки господареві в зубах, ненав'язливо натякаючи, що пора побігати. Але звичайно ж ніякі іграшки не замінять такої активної кішці справжнього спілкування.

Фото кішки американський бобтейл

Бобтейли добре уживаються в великих сім'ях, сім'ях з дітьми, ладнають з іншими домашніми тваринами. Прив'язуються до всіх членів сім'ї, тобто не виділяють одну людину, як свого господаря.

Американські бобтейли піддаються дресурі, легко привчаються гуляти на вулиці на повідку і взагалі люблять рухливі ігри на свіжому повітрі.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр