Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

донський сфінкс

Історія породи донський сфінкс

Донський сфінкс- це одна з небагатьох котячих порід, виведених в нашій країні. Історія породи почалася в місті Ростові-на-Дону. У лютому 1986 року уродженка міста Красноярська Олена Ковальова повертається додому і побачила, як хлопчаки знущаються над кошеням. Олена відібрала у них кошеня і віднесла його додому. Маленьку кішечку назвали Варвара. Одного разу шерсть на спині Варвари почала вилазити, лікування не допомогло - спинка кішки так і залишилася лисою. У 1988 році кішку показали фелинологами, але вона не справила на них ніякого враження. У 1990 році Варвару звели з європейським короткошерстим котом Василем. Народилося троє кошенят, в тому числі і кішка на ім'я Чита, що стала родоначальницею нової породи - Донський сфінкс. Виведенням породи займалася відомий фелінолог Ірина Немикіна.

Котяча порода донський сфінкс

Зовнішній вигляд донських сфінксів

Тіло донських сфінксів сильне й мускулисте, позбавлене вовни повністю або частково. Розрізняють чотири типи безшерстості:

  1. голий ( «Гумовий» або «пластиліновий» - шкіра кішки повністю позбавлена ​​шерсті, на дотик гаряча і трохи липка (нагадує гуму або пластилін), а також вони коти і кішки найчастіше бувають голорожденнимі і цінуються як найяскравіші представники породи донський сфінкс;

  2. флок - Шкіра кішки покрита м'якими короткими волосками, на дотик нагадує персик; до двох років шерсть випадає повністю або практично повністю;

  3. велюр - Шкіра кішки покрита довшими волосками і нагадує велюр; волоски можуть випадати з часом практично повністю, але можуть і залишитися;

  4. браш - Кішка покрита досить довгою рідкою і хвилястою шерстю з окремими лисими ділянками (на голові і шиї); такі сфінкси не отримують призів на виставках, однак дуже цінуються при розведенні, оскільки схрещувати двох голих донських сфінксів категорично не можна (кошенята народяться нежиттєздатними).

Донський сфінкс -порода кішки

Чим донські сфінкси відрізняються отканадскіх?

Кішки породи донський сфінкс помітно більші і масивніші. У донських сфінксів за облисіння відповідає домінантний аллель, а у канадських - рецесивний. Донські сфінкси можуть бути лисими повністю (канадці злегка покриті шерстю, особливо помітною на мордочці, лапах і хвості), також у них зустрічається голорожденіе.

Особливості змісту донських сфінксів

Кошеня породи донський сфінксЦі кішки позбавлені шерсті, тому дуже теплолюбні. Через підвищену тепловіддачі донським сфінксів потрібно більше їжі, ніж кішкам інших порід. У донських сфінксів немає вій, тому вони схильні до коньюнктивита. Потрібно регулярно перевіряти їм очі і при необхідності протирати чистою ваткою. Крім цього сфінксів потрібен час від часу обтирати вологою ганчірочкою.

В цілому сфінкси - це надзвичайно комфортні домашні вихованці. Навіть люди, які страждають алергією на котячу шерсть, зазвичай відчувають себе з ними цілком комфортно. Сфінкси ласкаві, грайливі, ніколи не вкусять і не випустять пазурі. Донські сфінкси сильно прив'язуються до свого господаря, образливі, хоча і не злопам'ятні. Вони неконфліктні, тому добре ладнають з іншими домашніми тваринами і дітьми. Кошенята донскіго сфінкс легко привчаються до лотка і піддаються дресируванню.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр