Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Канадський сфінкс

Історія породи канадський сфінкс

Перші згадки олисих кішках з'явилися ще в античні часи у ацтеків. Правда, за описом голі кішки того часу сильно відрізнялися від всіх сучасних сфінксів. Періодично лисі кошенята народжувалися в самих різних куточках світу у звичайних домашніх і вуличних кішок. Спроб вивести лису породу кішок було кілька. У 1966 році у домашньої кішки народилося голий кошеня, якого назвали Пруна. Пруна майже став родоначальником нової породи, її навіть визнали, але в 1971 році статус породи був відкликаний. Вона була занадто нечисленна, до того ж лисі кошенята народжувалися слабкими, вимагали особливого догляду і часто гинули.

Кішка породи канадський сфінкс

У 1975 році в штаті Мінессота у ще одній домашньої кішки народилося лисий кошеня. Кошеня назвали епідермісу і надалі він став одним із засновників нової породи. В кінці 70-х років в Торонто знайшли трьох лисих бездомних кошенят. Кошенят назвали Пінкі, Палома і Бембі. Кошеня Бембі перебував, на жаль, в дуже поганому стані. Його змогли врятувати і вилікувати, але можливості розмножуватися він позбувся. А ось кішечки Пінкі і Палома переїхали жити до Голландії, де і стали прародительками європейської лінії породи. Бембі прожив 19 років, для сфінксів це рекорд довголіття.

Вік породи канадський сфінкс становить вже понад 50 років і це найдавніша визнана порода сфінксів. Інші їх різновиди (донські сфінкси і Петерболд) відносно молоді - їх стаж становить близько 15 років.

Зовнішній вигляд канадських сфінксів

За відсутність шерсті у канадських сфінксів, на відміну від донських, відповідає рецесивний ген. Канадські сфінкси дрібніше і витонченіше донських. Один з характерних ознак канадців - виражена складчастість. Вовняного покриву вони, на відміну від донських сфінксів, позбавлені не повністю. Тонка і слабка шерсть присутній на голові, шиї і хвості.

Канадський сфінкс

Особливості змісту канадських сфінксів

У канадців, втім як і у всіх сфінксів, абсолютно ангельський характер. Вони ласкаві, товариські, не кусаються і не випускають кігті. Через те, що вони позбавлені шерсті, ці кішки дуже теплолюбні. У них високий метаболізм, тому хороший апетит і більша, ніж у кішок інших порід, потреба до їжі. Люди, які страждають від алергії на котячу шерсть, іноді можуть містити будинку канадських сфінксів не відчуваючи при цьому ніяких незручностей. Кішкам потрібно регулярно чистити очі і вуха (через відсутність волосяного покриву і вій ці гігієнічні процедури для сфінксів обов'язкові). Також сфінксів потрібно періодично купати (як правило вони люблять воду) або протирати вологою ганчіркою.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр