Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Єгипетська мау

Історія породи кішок єгипетська мау

Єгипетська мау фотоЄгипетська МАУ- це найдавніша порода кішок, її історія налічує близько 3000 років. Вік художніх робіт, на яких зображена ця кішка якраз близько трьох тисячоліть. З'явилася ця порода в Стародавньому Єгипті і з тих пір практично не змінилася. Єгиптяни обожнювали цю кішку, будували в її честь храми, в знак жалоби за померлою кішці її господар збривав брови, того, хто випадково збив кішку на смерть чекала страшна смерть (його забивали камінням), кішку першої виносили з охопленої вогнем хати ...

Сучасна історія породи кішок єгипетська мау почалася близько 100 років тому, коли її почали відтворювати. Потім почалася Друга Світова війна і порода була знищена практично повністю. Врятувала породу російська княгиня Наталя Трубецкая, яка проживає в ті роки в Італії. Вона зареєструвала породу єгипетська мау в італійській асоціації FIFe і заснувала перший розплідник. Потім Наталя переїхала в США, взявши з собою кількох кішок. У 1958 році вона зареєструвала свій розплідник в США офіційно. Цей розплідник називався «Фатіма», в даний час його вже не існує, проте нащадки єгипетських мау з цього розплідника живуть по всьому світу.

Потім в 60-ті роки минулого століття виведення породи кішок єгипетська мау продовжили фелінології з інших країн. Кожна кішка цієї породи повинна мати підтвердження свого походження в племінній книзі.

Koshka-mau.jpg

Опис породи кішок єгипетська мау

Відмітна особливість цієї кішки - візерунок «скарабей» у вигляді букви М над очима і у вигляді букви W на рівні вух у напрямку до потилиці. Також у кожної кішки породи єгипетська мау від природи є «макіяж» - темні лінії, що проходять під очима і триваючі на вилицях. Очі мигдалеподібні, зеленого кольору, косо посаджені. До сьомого місяця життя очі у єгипетських мау жовті, потім починають перецветать. Спочатку з'являється зелений обідок, а потім колір очей повністю змінюється на зелений (відтінок молодого агрусу). У єгипетських мау існує всього три забарвлення - димчастий, бронзовий і срібний. Шерсть шовковиста, коротка і блискуча. Кішки породи єгипетська мау елегантні і витончені не дивлячись на сильний кістяк і мускулисте статура.

Характер єгипетської мау

Єгипетська мау фотоЄгипетська мау надзвичайно ласкава, товариська, не переносить самотності. Тому, якщо ви вирішили купити кішку цієї породи, вчіть, що єгипетської мау потрібно дуже багато сил і уваги. Вони говіркі, грайливі, можуть бути злегка нав'язливі, люблять бути в центрі уваги. Єгипетські мау люблять воду і охоче купаються. Добре полюють і швидко бігають (розвивають швидкість до 58 км / ч). У них збереглася давня котяча звичка чіпати воду лапкою, перш ніж почати пити.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр