Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Манчкин

Історія породи манчкін

Коротколапих кішки-манчкіни з'явилися випадково, врезультаті спонтанної мутації. Подібні мутації іноді відбуваються - наприклад, по всьому світу періодично народжуються кішки, в тій чи іншій мірі позбавлені шерсті. Те ж саме і з коротколапих Котейко - перші сообщеніяо тому, що десь у звичайної кішки народилося кошеня з короткими лапками були ще в 30-х роках минулого століття.

Коротколапих кошеня манчкін

У 1983 році мешканка американського штату Луїзіана підібрала бездомну кішку з короткими лапками. Кішку назвали Ежевічка, у неї народилися кошенята від простого домашнього кота. У всіх кошенят лапки теж були короткими - аллель, який відповідає за коротколапих, виявився домінантним. Домінантні мутації із зрозумілих причин поширюються швидко, тому не дивно, що поголів'я коротколапих кішок почала стрімко зростати. Порода була визнана фелинологами в 1991 році, але її остаточний стандарт з'явився тільки в 2007. Котів назвали манчкінів, в честь маленьких чоловічків з чарівної країни Оз (Френк Баум, «Чарівник країни Оз»).

Зовнішній вигляд і інші особливості кішок-манчкінів

Відмітна риса породи манчкін - короткі лапи, причому задні трохи довше передніх. Висота в холці кота-манчкін становить близько 15 сантиметрів. Манчкіни бувають і довгошерсті і короткошерсті, у них допускаються всі варіанти забарвлення. Короткі лапки зовсім не є чинником, що обмежує фізичні можливості цих кішок - навпаки, манчкіни дуже рухливі і діяльні.

Кот манчкін сидить

Ще є знаменита поза кота-манчкін, характерна саме для цієї породи. Щоб озирнутися котик підводиться, сідає на стільці і міцно впирається хвостом, щоб утримати рівновагу.

характер манчкінів

Це кішки миролюбні, непосидючі і грайливі. Манчкіни неагресивні і легко уживаються з іншими тваринами (в тому числі з собаками), але в той же час, здатні при необхідності постояти за себе. Вони допитливі і активні, добре переносять дорогу і цілком можуть гуляти на шлеї разом з господарем.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр