Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Ангорська кішка або турецька ангора

Походження ангорської кішки

Ангорські кішки відомі сXVI століття нашої ери. Свою назву вони отримали на честь турецького міста Ангора (сучасна Анкара). У XVIII столітті ангорські кішки набули популярності в Європі, їх можна було зустріти в багатьох багатих будинках. До Росії вони потрапили після російсько-турецьких воєн і теж користувалися популярністю у знаті.

Ангорська кішка з різними очима

Однак на початку XX століття ця порода вже перебувала на межі зникнення, тому в 1917 році Туреччина вирішила вжити заходів з порятунку свого національного котячого надбання. Уряд, разом з зоопарком Анкари, початок програму по розведенню білої довгошерстої турецької ангори з очима різного кольору. офіційно порода була визнана фелинологами в 1973 році. На сьогоднішній день, крім класичного білого, допускаються й інші варіанти забарвлень.

Зовнішній вигляд турецької ангори

Ангорська кішка або турецька ангораАнгорські кішки невеликі, витончені, з хвостом у формі страусиного пера. Кішки довгошерсті, при цьому підшерстя у них практично немає, що значно полегшує догляд за шубкою. Класичний забарвлення кішки ангорської породи - чисто білий, однак, можливі й інші варіанти кольорів (всі, крім лілових, шоколадних і гімалайських). Найбільше цінуються білі ангорські кішки з очима різного кольору (один жовтий, один блакитний).

Оскільки кішка довгошерста, її потрібно регулярно розчісувати, щоб уникнути утворення Колтунов. Зрідка кішку можна купати - це допомагає позбутися від відмерлих волосків, особливо під час інтенсивної линьки. Більше ніякого специфічного догляду Турецька ангора не потрібно.

Характер ангорської кішки

Ангорські кішки енергійні і активні, відрізняються високим інтелектом і хорошими здібностями до навчання. Це як раз ті прекрасні представники котячого племені, які здатні самостійно навчитися відкривати двері, вмикати світло, користуватися унітазом і багато чому іншому.

турецька ангора

Ангорські кішки неговіркі. Замість типового котячого нявкання вони видають утробні муркочуть звуки, так що їх голос - теж одна з відмінних рис породи.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр