Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Сибірська порода кішок

Походження сибірських кішок

сибірська кішкаЄ кілька версій походження сибірських кішок, Нокак з них відповідає дійсності історія замовчує. Можливо під час колонізації Сибіру перші переселенці привезли з собою кішок для боротьби з мишами і щурами. Надалі привезені кішки схрещувалися з дикими лісовими котами, в результаті і з'явилася ця порода.

За іншою версією кішки були привезені в Сибір із Середньої Азії, купцями, регулярно ездівшімі в цей регіон у торгових справах. До речі, в цьому випадку предки сибірських кішок - це азіатські «бухарські» кішки. У будь-якому випадку кішки скрешівалісь з дикими лісовими, і в результаті з'явилася ця порода. Загалом, єдине, про що можна говорити з упевненістю щодо походження сибірської котячої породи - Без диких лісових котів тут не обійшлося.

сибірська кішка

Розводити сибірських кішок почали в 1987 році в СРСР, міжнародне визнання порода отримала в 2000 році.

Зовнішній вигляд сибірської кішки

Сибірські кішки - напівдовгошерсті, у них густий підшерсток і тепла шубка (в Сибіру без неї ніяк). Це дуже великі і сильні кішки - вага котів становить 9-12 кг, вага кішок близько 6 кг. У них міцний широкий кістяк і сильні м'язи. Лапи масивні, між пальцями є пучки вовни.

сибірська кішка

Взагалі про шерсть сибірських кішок потрібно згадати окремо. Їх шерстяний покрив хоч і середньої довжини, але дуже теплий і володіє водовідштовхувальними властивостями. На задніх лапках у сібірячек хутряні штанці, а на шиї - розкішний комір. Щільний густий підшерсток добре зберігає тепло в умовах холодної зими. Влітку у кішок линька і підшерсток помітно редееет, а до зими відростає знову.

для сибірської породи кішок допустимі всі традиційні кашачьі забарвлення і колорпойнти.

Характер іотлічітельние риси сибірської породи кішок

Сибірські кішки дорослішають повільно і повністю формуються (виростають, набирають вагу) тільки до п'яти років. Однак, при цьому статеве дозрівання у них настає за котячим мірками дуже рано - у віці приблизно п'яти місяців. Також як і дикі лісові коти, сибірські кішки адаптувалися таким чином до суворих життєвих умов Сибіру: не кожному пощастить прожити довге життя, тому потрібно якомога швидше залишити потомство і передати свої гени. Але в міських умовах сибірячки живуть довго і щасливо, у них хороше здоров'я і немає схильностей хронічних захворювань.

сибірська кішка

Кішки сибірської породи - природжені мисливці, хороші мишолови і щуролови, що й не дивно, з огляду на їх родовід. Вони добре уживаються з іншими тваринами і взагалі відрізняються компанійським характером (на самоті можуть і занудьгувати). Крім того вони виявляють вкрай зворушливу турботу про потомство, причому і кішки і коти. Деякі сибірські коти і кішки не тільки спільно вирощують кошенят, а й утворюють пару на все життя.

Як не дивно, люди, які страждають алергією на кішок, в деяких випадках можуть дозволити собі завести вдома сибірячка - вони практично ніколи не викликають алергію.

Ці кішки розумні і кмітливі, визнають тільки одного господаря з усіх членів сім'ї, ласкаві, але не нав'язливі. Сибірські кішки не дуже балакучі, не бояться ні собак, ні інших тварин, вміють постояти за себе і грізно загрозливо гарчати.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр