Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Сіамська порода кішок

Історія сіамської породи кішок

Сіамська порода кішок з'явилася вДревнем державі Сіаму (зараз це Таїланд). Їхні предки - дикі бенгальські кішки. Передбачається, що сіамські кішки вперше з'явилися в столиці Сіаму, місті Аюда. Жили вони в храмах і королівських будинках, люди поклонялися їм і дбали про них.

сіамська порода кішок

На початку XIX століття сіамських красунь вперше привезли в Європу і там вони прижилися і стали популярними. У 1902 році був затверджений стандарт сіамської породи, так що сіамци - це не просто одна з найдавніших котячих порід, але і одна з перших офіційно зареєстрованих.

Особливості породи і знаменитий сіамський забарвлення

Сіамські кішки витончені і невеликі. У них довгасте граціозна тіло, трохи витягнута голова, широкі вуха, мигдалеподібні очі блакитного кольору. Задні лапи довші за передні, хвіст тонкий з загостреним кінчиком, шерсть коротка, м'яка, щільно прилягає до тіла.

Візитна картка сіамка кішок - це їх забарвлення, званий колор-пойнт. Колор-пойнт (світліше забарвлення з затемненнями на мордочці, лапках, вухах і хвості) - це прояв неповної альбинизма, яке називається акромеланізм (залежить від температури тип пігментації). На більш теплих ділянках тіла виробляється менше фарбувального шерсть пігменту, на більш холодних - більше.

сіамські кошенята

Сіамські кошенята народжуються чисто білими і починають темніти через пару днів. Забарвлення продовжує змінюватися і далі, зазвичай з'являється затемнення по корпусу кішки. Остаточно він формується до 6-10 місяця. Живучи в холодному кліматі сіамци темніше, ніж ті, що живуть в теплі.

Є кілька найбільш часто зустрічаються сіамських забарвлень: сил-пойнт (пойнти мають темно-коричневий колір), блю-пойнт (пойнти блакитного відтінку), шоколадний пойнт і ліловий пойнт. Саме ці чотири забарвлення є загальноприйнятими, хоча зустрічаються і інші, менш популярні варіанти.

Характер сіамських котів

Сіамські кішки грайливі, ласкаві і досить вимогливі. Вони прив'язуються до людей і наполягають на тому, щоб їм приділяли достатньо уваги і ласки. Як і всі кішки сиамо-орієнтальної групи вони мають добре розвинені голосовими зв'язками і вельми балакучі. Сіамци вміють вимогливо нявкати, тембр їхні голоси низький і гучний.

сіамські кішки

Сіамські кішки добре піддаються дресируванню, без проблем привчаються до туалету і когтеточке, здатні мирно уживатися з іншими тваринами. Ці ласкаві і граціозні створіння сильно потребують фізичного контакту з господарем, тому, якщо ви вирішили завести сіамську кішку, будьте готові до підвищеної уваги з її боку.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр