Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Перська порода кішок

Походження перської породи кішок

Родина кішок перської породи, повсей ймовірності, Іран (колишня Персія). Італійський мандрівник П'єтро Делла Валле описав цих кішок в своїй книзі «Поїздка до Туреччини, Персії та Індії в 54-х листах», це було в 1620 році. З Персії кішок завезли до Італії, звідти вони потрапили спочатку до Франції, потім до Великобританії, де виведенням цієї породи зайнялися всерйоз. У 1887 році перська порода кішок була офіційно зареєстрована у Великій Британії. Серед власників перських кішок були навіть королева Вікторія і принц Уельський!

перська порода кішок

Популярність перської кішки почала стрімко зростати, у неї з'являлося все більше прихильників спочатку по всій Європі, а потім і по всьому світу. В кінці XIX століття перси потрапили в США, і американські фелинологи з ентузіазмом взялися за їх розведення. Однак тут і стали очевидні серйозні проблеми, властиві перської породі. До цього перські кішки помітно відрізнялися від сучасних - у них була витягнута голова, довгий тулуб і високі вилиці. Зусиллями американських любителів кішок перси придбали знайомий нам вигляд і характерну приплющену мордочку. Дуже короткий ніс, глибокий стоп (западина між очей), низький лоб, широко розставлені очі ... Всі ці зворушливі і знайомі нам риси мають, на жаль, неприємну виворіт - у кішок почалися серйозні проблеми з диханням і слізними каналами, а також порушення прикусу. Фелинологи, помітивши загрозливу тенденцію ранньої смертності перських кішок, нарешті забили тривогу і подальша селекційна робота була спрямована вже на усунення наслідків стрімкого розвитку цієї породи.

перська кішка

Також потрібно відзначити, що деякі фелинологи ставлять під сумнів «перське» походження перських кішок, оскільки ця порода відрізняється густий і теплою шерстю. Досить дивно, що така мутація виникла і закріпилася в теплій сонячній Персії, а не де-небудь, наприклад, в Сибіру.

Зовнішній вигляд перських кішок

Відмітна риса персів - це їх знаменита пріплюснутая мордочка, яку ще називають пік-фейс або бейбі-фейс. У перських кішок величезні широко розставлені очі, низько нависає лоб, приплюснутий екстремально короткий ніс і глибока западина між очима. У куточках рота у них складки, підборіддя плавно окреслений, вуха маленькі, раставлени широко. Типаж перських кішок з маленьким і сильно кирпатим носиком називається екстремальним; якщо ніс довгий і піднімуть лише злегка, то це класичний типаж.

перська кішка

Тулуб персів масивне і приосадкувате, лапи потужні, широкі. Між пальцями у них можуть бути пучки вовни. Вага дорослого перського кота - близько 7 кілограмів, т. Е. Це великі і сильні тварини.

У кішок перської породи шикарна довга і густа шерсть, що вимагає регулярного (бажано щоденного) вичісування щоб уникнути утворення Колтунов. Два основних перських забарвлення - це чисто білий і яскраво чорний.

Особливості змісту перських кішок

По-перше потрібно приділяти достатню увагу іхроскошной шубці. Щодня потрібно причісувати кішку за допомогою спеціальної щітки, ні в жодному разі не допускаючи утворення Колтунов. У перських кішок не просто довга шерсть, - у них густий і теплий підшерсток, тому ковтуни утворюються швидко і боротися з ними складно. У міру забруднення кішок потрібно мити з шампунем, призначеним для довгошерстих порід.

перська кішка

По-друге у всіх перських кішок в тій чи іншій мірі є проблеми з очима, а саме зі слізним каналом. За допомогою ватного тампона потрібно кожен день акуратно видаляти що скупчується в куточках очей секрет слізних залоз. Іноді підвищений скупчення слизу в очах буває пов'язано з інфекційними захворюваннями - хламідіозом та мікоплазмозом, тому, якщо ви помітили у свого вихованця цю особливість, зверніться до ветеринарної клініки і здайте аналізи.

У перських кішок викривлена ​​носова перегородка, через що вони схильні до проблем з диханням, можуть хропіти уві сні. Накопичення слизу в куточках очі, до речі, теж пов'язано зі специфічною будовою носової перегородки.

Також у перських кішок бувають проблеми з нирками, тому бажано давати їм корм для профілактики сечокам'яної хвороби і час від часу робити аналізи сечі і біохімію крові.

Характер кішок перської породи

Перси не сильно говіркі, спокійні, самостійні і грайливі. Вони прив'язуються до свого господаря, не завжди охоче уживаються з іншими тваринами. З віком перси часто стають флегматичними і навіть ледачими. Ці кішки - уособлення спокою і домашнього затишку, вони ласкаві, але не нав'язливі, доброзичливі, але вельми самолюбні. Перси не можуть жити самостійно, поза нашого будинку, це справжні котячі аристократи, що вимагають постійної уваги, турботи і захоплення.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр