Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Sape.ru Ссылки

Якщо кішка точить кігті ...

Чому кішки точать пазурі

У природних умовах кігті у всіх котячих сточуються самі в процесі лазіння по деревах, полювання, і т.п. У домашніх умовах, ясна річ, цього не відбувається. Саме тому, кішці необхідно якимось чином вкорочувати відростають кігті, що вона і робить, обдираючи шпалери і меблі. Якщо кігті не вкорочувати, то вони ламаються, завдаючи тварині незручність і навіть біль. Крім того, сточуючи кігті, кішка позначає поверхню своїм запахом. На її лапах знаходяться спеціальні залози, які виділяють пахучий секрет. Там де поточити кігті одна кішка, обов'язково поточити і інша - тепер їй просто необхідно «перекрити» чужий запах «рідним», заявивши, таким чином, свої права на територію. І, нарешті, процес заточування кігтів для кішки - це ще і гімнастика (кішка потягується, прогинає спину).

Детальніше: Якщо кішка точить кігті...

Як покарати кішку

Карати кішку слід, тільки якщо ви застали її на «місці злочину». Робити це пізніше (навіть якщо на сліди «злочину» ви натрапили не відразу) не має сенсу. Пам'ять у кішки в таких випадках коротка, тому, вона просто не зв'яже ваш гнів і свою провину.

Кішки не розуміють людської мови, зате відмінно зчитують нашу міміку і інтонацію. Тому, караючи кішку, потрібно за допомогою цих «інструментів» продемонструвати їй, що ви незадоволені. Кричати на неї не варто - так ви тільки злякає тварину, але не більше того. Зазвичай також допомагає пояснити кішці, що вона неправа на «котячому» мовою - взяти її за шкірку і «нашіпеть» на неї. За шкірку колись носила вашу кішку її мама, і ця поза асоціюється у будь-який (навіть дорослої) кішки з підпорядкуванням.

Детальніше: Як покарати кішку

Привчання кошеня до лотка

Навіть якщо ваші перші спроби пояснити кошеняті, де знаходиться туалет, зазнали краху, не поспішайте впадати у відчай. Привчання кошеня до лотка - завдання часто складна, але завжди можна вирішити. Одного універсального рецепта тут немає, адже кожен кошеня - маленька особистість зі своїм характером і уподобаннями. Деякі кошенята відразу розбираються, що до чого, а деякі, навпаки, вперто не розуміють (або роблять вигляд, що не розуміють) навіщо господар поставив в кутку цей незрозумілий ящик з тирсою (може бути, там грають?) І чому він так дивно бігає і розмахує руками, коли маленьке кошеня традиційно «сходив» на крісло (чому б ні - там зручно, і запах довго тримається). Ну а якщо говорити серйозно, то до цього питання варто з самого початку підійти ґрунтовно, адже набагато простіше привчити тварину до лотка відразу, ніж переучувати потім. Перевчити, до речі, теж можливо, тільки це вже набагато складніше. Тому, підготуватися до появи кошеня в будинку потрібно заздалегідь.

Детальніше: Привчання кошеня до лотка