Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Як покарати кішку

Карати кішку слід, тільки якщо ви застали її на «місці злочину». Робити це пізніше (навіть якщо на сліди «злочину» ви натрапили не відразу) не має сенсу. Пам'ять у кішки в таких випадках коротка, тому, вона просто не зв'яже ваш гнів і свою провину.

Кішки не розуміють людської мови, зате відмінно зчитують нашу міміку і інтонацію. Тому, караючи кішку, потрібно за допомогою цих «інструментів» продемонструвати їй, що ви незадоволені. Кричати на неї не варто - так ви тільки злякає тварину, але не більше того. Зазвичай також допомагає пояснити кішці, що вона неправа на «котячому» мовою - взяти її за шкірку і «нашіпеть» на неї. За шкірку колись носила вашу кішку її мама, і ця поза асоціюється у будь-який (навіть дорослої) кішки з підпорядкуванням.

Як правильно карати кішку

Якщо ви застали тварина за чимось «нехорошим», спробуйте злякати його різким бавовною. Не допомогло? Тоді грізно скажіть кішці, що так робити не можна, або зашипить на неї. Якщо і це не допомагає, погрозивши їй пальцем (прямо перед мордочкою) або замахнемося на неї. В крайньому випадку, можна клацнути кішку по носі, легенько ляснути по лобі, або шльопнути легким рушником. Ніколи не бийте кішку! Цим ви її тільки озлобити і налякаєте. Вона буде захищатися або поспішить сховатися, але, в будь-якому випадку, не зрозуміє сенсу ваших дій. До того ж, потрібно віддавати собі звіт в тому, що кішка - не людина (як би вам не хотілося її олюднити), у неї зовсім інше мислення, їй керують, в основному, інстинкти, а не розум. Крім того, в порівнянні з людиною кішка - маленьке і тендітне створіння; вдаривши її (особливо, якщо удар припав по голові, або в район хвоста), ви можете завдати їй шкоди. Будьте великодушні, ви ж доросла розсудлива людина - поставтеся поблажливо до нерозумного тварині.

Якщо кішка періодично робить якусь «незаконне» дію, потрібно почати зі з'ясування причини «поганого» поведінки. Іноді тварина таким чином бажає привернути увагу людини. Наприклад, вона може сприймати те, що відбувається, як гру (весела кішка точить кігті про диван і тікає, а злий господар наздоганяє), або намагатися повідомити вам про свої проблеми зі здоров'ям (кішка стала справляти природні потреби в недозволених місцях). Може бути, кішці не вистачає вашої уваги, а може бути, вона мстить за щось. У будь-якому випадку, проблему потрібно виявити.

Займайтеся вихованням кішки з самого дитинства, адже в дорослому віці відучити її від чого-небудь буде куди складніше.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр