Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Якщо кішка точить кігті ...

Чому кішки точать пазурі

У природних умовах кігті у всіх котячих сточуються самі в процесі лазіння по деревах, полювання, і т.п. У домашніх умовах, ясна річ, цього не відбувається. Саме тому, кішці необхідно якимось чином вкорочувати відростають кігті, що вона і робить, обдираючи шпалери і меблі. Якщо кігті не вкорочувати, то вони ламаються, завдаючи тварині незручність і навіть біль. Крім того, сточуючи кігті, кішка позначає поверхню своїм запахом. На її лапах знаходяться спеціальні залози, які виділяють пахучий секрет. Там де поточити кігті одна кішка, обов'язково поточити і інша - тепер їй просто необхідно «перекрити» чужий запах «рідним», заявивши, таким чином, свої права на територію. І, нарешті, процес заточування кігтів для кішки - це ще і гімнастика (кішка потягується, прогинає спину).

Когтеточка-стовпчик

Як відучити кішку точити кігті про шпалери і меблі

Якщо ваша кішка початку псувати кігтями шпалери і меблі, потрібно, по-перше, запропонувати їй альтернативу. У зоомагазинах представлений широкий асортимент когтеточек - вертикальні, горизонтальні, кутові, з покриттям з ковроліну, сизалю ... Якась з них обов'язково сподобається і вашій кішці. Когтеточку, до речі, можна виготовити самому, наприклад, обтянув тканиною дерев'яний брусок. Зазвичай кішки люблять високі кігтеточила типу «стовпчик», адже заточуючи про них кігті, можна як слід потягнутися і прогнутися.

Тепер потрібно відучити тварину точити кігті там, де не слід. Для цього поверхню, де кішка любить їх точити, потрібно зробити непривабливою, обклеївши якимось неприємним для неї матеріалом, наприклад, фольгою. Щоб позбутися від «міток», які кішка залишила в цих місцях, регулярно заточуючи там кігті, можна потерти їх цитрусової кіркою, обприскати лимонним соком, або обробити спеціальним засобом із зоомагазину.

Карати кішку за зіпсовану меблі або шпалери «пост фактум», не має сенсу. Вона просто не зрозуміє причину вашого гніву. Але якщо ви застали тварина за сточуванням кігтів про диван, спугните його різким звуком. Також можна взяти кішку на руки, віднести до когтеточке і показати їй, що з нею робити. У міру використання, когтеточка стане все більш і більш привабливою для кішки, адже на ній будуть залишатися пахучі котячі «мітки».

Деякі господарі вирішують проблему з меблями і шпалерами радикально - підстригають тварині кігті (самостійно або у ветеринара). Цей варіант теж має право на існування, правда варто врахувати, що кішка з обстриженими кігтями вже не зможе, наприклад, забратися вгору по настінному килиму. Причому, ви щось про це знаєте, а ось кішка поки не в курсі, тому, виконуючи якусь звичну дію, вона може впасти або ударитися.

Як правильно стригти кігті кішці

Як правильно стригти кігті кішціЯкщо ви все ж вирішили підстригати кігті своїй кішці, пам'ятайте - краще їх «недострічь», ніж обрізати занадто коротко, адже пошкодження пульпи загрожує сильною кровотечею і запаленням. Якщо кіготь НЕ пігментований, вона добре проглядається. Ви бачите, що пульпа доходить майже до кінця? Значить кіготь нормальної довжини, і стригти його не потрібно. Обрізуйте кігті так, щоб вони були трохи довше звичайного. У разі якщо кігті пігментовані і нічого не проглядається, обстригають їх якомога акуратніше, а краще звертайтеся з цим до ветеринара. Обрізуйте кігті поперек, а не навскоси. Якщо кішка зламала кіготь, і він бовтається на ниточці, акуратно відріжте його. Якщо при цьому тече кров, спробуйте зупинити її за допомогою кровоспинний олівця, або притиснувши до місця зламу шматочок марлі, посипаною тальком або стрептоцид. Але якщо самостійно кров зупинити не вдається, як можна швидше везіть тварина до ветеринара.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр