Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Sape.ru Ссылки

Стерилізація кішки. До і після.

Як підготувати кішку до стерилізації

За 12-14 годин до операції не давайте кішці їжу, а приблизно за годину до неї приберіть і воду, оскільки шлунок, кишечник і сечовий міхур повинні бути порожніми. Заздалегідь придбайте 2 післяопераційні попони, переконайтеся в тому, що з них ніде не стирчать нитки, оскільки кішка може їх висмикнути і проковтнути.

Детальніше: Стерилізація кішки. До і після.

Чи слід каструвати кота?

Коли краще каструвати кота

З настанням статевого дозрівання (у котів це відбувається в 8-11 місяців, тобто трохи пізніше, ніж у кішок) насінники починають виробляти чоловічі статеві гормони. Під їх впливом і починаються всім нам відомі ознаки статевої охоти - цілодобові «котячі концерти», спроби втекти з дому, мічення території, імітація статевого акту з різними предметами, підвищена збудливість і агресивність.

Детальніше: Чи слід каструвати кота?

Як допомогти кішці схуднути?

 

У нормі ребра кішки покриті тонким шаром жиру, але легко прощупуються, а талія явно виражена. Якщо подивитися на кішку, що має нормальну масу тіла, збоку, то можна побачити, що живіт у неї підтягнутий і не провисає. А ось якщо животик висить, а талія не проглядається, кішечці пора на дієту.

Детальніше: Як допомогти кішці схуднути?

Кастрація кота. До і після.

За 12-14 годин до операції потрібно припинити подачу їжі; за годину до операції прибрати миску з водою - шлунок, кишечник і сечовий міхур тваринного повинні бути порожніми.

Догляд за котом після кастрації

Якщо ветклиника, в яку ви звернулися, надає послугу спостереження за твариною до виходу з наркозу, найкраще їй скористатися. Якщо такої послуги у них немає (або ви не можете собі цього дозволити), подбати про свого вихованця доведеться самостійно. Після наркозу температура тіла кота знижується на кілька градусів, тому постарайтеся його зігріти. Покладіть кота на теплу підстилку на підлогу поруч з батареєю або іншим джерелом тепла, накрийте ковдрою, можете докласти до спини грілку. Кота потрібно покласти саме на підлогу, а не на диван або стіл, оскільки, відходячи від наркозу, він може впасти звідти і травмуватися. Час від часу розтирайте його лапки і вушка, щоб швидше відновився кровообіг.

Детальніше: Кастрація кота. До і після.

Як зрозуміти що кішка захворіла

Отже, ваша кішка хвора, якщо:

  • вона різко стала млявою і байдужою до всього, більшу частину дня лежить в затишному місці;
  • у неї з'явилися виділення з очей або носа;
  • з'явилося ( «випало») третя повіка;
  • з'явилася кров у сечі або калі;
  • у кішки почався пронос, або блювота;

Тут є невелике уточнення. Кішкам час від часу потрібно очищати шлунок від неперетравлених залишків їжі і проковтнули при вилизуванні грудочок шерсті. Щоб позбавитися від зайвої, вони іноді провокують у себе блювоту (наприклад, їдять домашні квіти). Тому, якщо кішку знудило один раз, і при цьому вона не виглядає слабкою - найімовірніше вона просто позбулася зайвої в шлунку. Поспостерігайте за нею деякий час, і якщо блювота не повторюється, а кішка веде себе як зазвичай, з нею все в порядку. Якщо кішку вирвало повторно, або ви помітили у неї ще якісь ознаки хвороби, значить, проблема є і потрібно звертатися до ветеринара.

Детальніше: Як зрозуміти що кішка захворіла

Які щеплення потрібні кішці?

Чи потрібно робити щеплення кішкам?

Багато господарів кішок помилково вважають, що тварина, що не стається на вулиці, щепити не потрібно. Однак підхопити небезпечну інфекцію може навіть кішка, що не виходила з квартири ні разу в своєму житті. Збудники різних захворювань тривалий час зберігаються в виділеннях хворих тварин, і ви, самі того не підозрюючи, можете принести інфекцію додому на підошвах черевиків. Якщо кішка виходить гуляти на вулицю, бере участь у виставках, ви вивозите її влітку на дачу, і т.п., тобто контакт з іншими тваринами досить імовірний, небезпека підхопити від них будь-яку інфекцію збільшується в рази. Чи не прищеплюючи кішку, ви піддаєте її ризику заразитися такими серйозними захворюваннями, як панлейкопения (чума), ринотрахеит, каліцівіруси і сказ. При захворюванні тваринного панлейкопенія або на сказ ймовірність летального результату вище, ніж вірогідність одужання.

Детальніше: Які щеплення потрібні кішці?

Стерилізація кішок. Поширені запитання.

Кішка повинна народити хоча б один раз?

Якщо ви не плануєте зводити свою домашню кішку, оптимальним рішенням буде зробити їй операцію зі стерилізації. Всупереч поширеній думці кішка зовсім не повинна народити хоча б один раз в життя «для здоров'я». Тому постарайтеся не затягувати з операцією - порожні тічки шкідливі.

Детальніше: Стерилізація кішок. Поширені запитання.

Чи потрібно стерилізувати кішку?

 

Методи стерилізації котів

стерилізація - Це порожнинна, що проводиться під загальним наркозом операція, в процесі якої кішці видаляють тільки яєчники (оваріоектомія), або яєчники і матку (оваріогістеректоміі). Кішкам до першої тічки іноді видаляють тільки яєчники, але якщо тварина досить доросле або вже народжувала, то однозначно видаляти потрібно і матку і яєчники.

Детальніше: Чи потрібно стерилізувати кішку?

Щеплення кішкам. Поширені запитання.

Делатьлі щеплення домашнім кішкам?

Робити, обов'язково. Навіть якщо ваша тварина не виходить на вулицю, воно все одно схильне небезпеки заразитися одним з небезпечних захворювань. Інфекція може легко проникнути в ваш будинок, наприклад, на підошвах взуття. Якщо ваша кішка буває на вулиці (на дачі), контактує з іншими тваринами, бере участь у виставках, ймовірність зіткнення з інфекцією збільшується багаторазово.

Детальніше: Щеплення кішкам. Поширені запитання.

Кастрація котів. Поширені запитання.

Коли можна каструвати кота?

Каструвати кота найкраще ввозрасте 8-11 місяців. Важливо зробити цю операцію вчасно, тобто до року і до першої в'язки, поки статеві гормони виробляються тільки семенникамі. У більш дорослому віці (а також після в'язки) до вироблення гормонів підключаються гіпофіз і наднирники, і кастрований кіт продовжує мітити. Каструвати кота раніше шести місяців вкрай небажано, тому що в цьому віці просвіт уретри ще не сформувався, і операція може призвести до розвитку сечокам'яної хвороби.

Детальніше: Кастрація котів. Поширені запитання.