Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Кастрація котів. Поширені запитання.

Коли можна каструвати кота?

Каструвати кота найкраще ввозрасте 8-11 місяців. Важливо зробити цю операцію вчасно, тобто до року і до першої в'язки, поки статеві гормони виробляються тільки семенникамі. У більш дорослому віці (а також після в'язки) до вироблення гормонів підключаються гіпофіз і наднирники, і кастрований кіт продовжує мітити. Каструвати кота раніше шести місяців вкрай небажано, тому що в цьому віці просвіт уретри ще не сформувався, і операція може призвести до розвитку сечокам'яної хвороби.

Як доглядати за котом після кастрації?

Операція по кастрації котів вважається нескладною, також як і післяопераційний догляд за твариною. Якщо кіт приходить до тями після наркозу у вас вдома, покладіть його на підлогу (не так на диван, тому що стрибати йому буде важко), подбайте про те, щоб йому було тепло, поруч не було предметів, про які кіт може травмуватися. Лоточок і миска з водою повинні стояти недалеко, щоб коту було простіше до них дістатися. Годувати кота можна через добу після кастрації.

Комір для кота

Щоб уникнути разлізиванія рани коту надягають спеціальний комірець. Обробку післяопераційного шва проводить ветеринар (або дає рекомендації і виписує ліки для обробки).

Чому кастрований кіт мітить?

Якщо кота кастрували після першої в'язки, або вовзрослом віці, видалення сім'яників не зупинило вироблення статевих гормонів повністю. У віці старше року і після в'язки гормони починають вироблятися також гіпофізом і залозами. Але навіть в цьому випадку після кастрації мітки кота пахнуть менше і з'являються не так часто.

Також кіт може продовжувати мітити за старою звичкою. Для таких випадків існують спреї-відлякувачі і, звичайно, виховання.

Чому ціна на кастрацію котів в різних клініках відрізняється?

Ціна на кастрацію кота залежить від препарату, за допомогою якого тварині дають наркоз, післяопераційного догляду (тварина приходить до тями в клініці, або вдома), віку тварини і можливих ускладнень. Вартість кастрації кота також буде вище, якщо ви вирішили проводити цю операцію не в клініці, а викликавши ветеринара додому.

Що потрібно зробити перед кастрацією кота?

Тварині обов'язково потрібно зробити щеплення, особливо якщо висобіраетесь оперувати його в ветлікарні, а не вдома. У ветеринарну клініку щодня привозять сотні хворих тварин, тому ймовірність підхопити там інфекцію, особливо в момент, коли тварина ослаблено після операції, досить висока.

Чим годувати кастрованого кота?

Кастровані коти схильні до ожиріння, тому за їх харчуванням потрібно стежити особливо уважно. Якщо ви годуєте вихованця готовим кормом, то потрібно перейти на спеціалізований сухий корм для кастрованих котів. У лінійці будь-якого професійного корми (Роял Канін, Хіллс, і т.п.) такий корм є. Якщо ви віддаєте перевагу натуральне харчування, стежте за калорійністю і кількістю їжі, щоб кіт не набрав вагу. ні в жодному разі не потрібно давати кастрованому коту рибу. Всупереч розхожій думці, риба - не найкраща їжа для котів і кішок. Кастрованому коту вона шкідлива тим більше, оскільки підвищує ризик розвитку сечокам'яної хвороби.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр