Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Чи потрібно стерилізувати кішку?

 

Методи стерилізації котів

стерилізація - Це порожнинна, що проводиться під загальним наркозом операція, в процесі якої кішці видаляють тільки яєчники (оваріоектомія), або яєчники і матку (оваріогістеректоміі). Кішкам до першої тічки іноді видаляють тільки яєчники, але якщо тварина досить доросле або вже народжувала, то однозначно видаляти потрібно і матку і яєчники.

Коли краще стерилізувати кішку

Оптимальний час проведення стерилізації - вік настання статевого дозрівання (тобто 7-9 місяців).

У багатьох країнах стерилізацію прийнято вважати стандартною нормою утримання тварин в будинку (за винятком породистих тварин, призначених для розведення), такий же, як щорічні щеплення; також в масовому порядку стерилізують бродячих тварин. У нас багато власників кішок відносяться до цієї операції насторожено, вважаючи за краще робити тварині гормональні уколи, або давати препарати, що тимчасово знімають потяг.

Стерилізація кішки. За та проти

Отже, ви не збираєтеся зводити свою кішку, однак, у неї почалася тічка, і щось потрібно робити прямо зараз (інакше не буде спокою ні вам, ні кішці, ні ваших меблів). Ветеринари сходяться в одному: якщо від тварини не планується отримувати потомство, кращий вихід - стерилізувати його. Постійний прийом гормональних препаратів загрожує онкологічними проблемами в майбутньому. Сама щадна з усіх гормональних заходів - це укол, знімає течку на півроку. Однак він може застосовуватися тільки в самому крайньому випадку, оскільки провокує все ту ж онкологію. Шкодять котячому здоров'ю і порожні тічки. У нормі у кішки тічка повинна йти 2-4 рази на рік, але якщо кішку не зводити і не стерилізувати, вона може почати «просити» і щомісяця, і це вже показник починаються проблем - пухлин матки або яєчників і піометри (гнійного запалення матки ).

Чому ж багато так бояться цієї операції? А тому, що існує кілька помилок, що стосуються стерилізації. 

  1. Стерилізувати кішку «неприродно», отже - шкідливо. Утримувати кішку в домашніх умовах неприродно в принципі. Подивіться на вуличних кішок, провідних «природний» спосіб життя. Вони регулярно недоїдають, страждають від паразитів, приносять кошенят в середньому 3 рази в рік протягом усього життя. Статеве дозрівання у кішки настає в 7-9 місяців, в одному посліді буває від двох до восьми кошенят. Американські вчені підрахували, що кішка і її потомство за 7 років можуть привести на світ 420 000 тисяч кішок. Звичайно ж, велика частина кошенят не виживає. І це природно, тому що інакше їм просто ніде було б жити і чим харчуватися (як, втім, і всім іншим тваринам цієї планети, включаючи нас з вами). Століття вуличної кішки недовгий, як правило, вони живуть не довше 5-7 років. І це теж природно, адже старше покоління повинно «йти», Поступаючись місцем підростаючому (в іншому випадку - все та ж картина зростаючого в геометричній прогресії котячого населення). Так що ж виходить? Так чи хороша «природна» життя? Домашні кішки краще харчуються, отримують необхідну медичну допомогу, не схильні до багатьох небезпек, що підстерігають вуличних тварин і, відповідно, довше живуть. «Природно», не завжди синонім слова «здоро? Во».

стерилізація

  1. Кішку обов'язково потрібно звести хоч один раз, і тільки після цього можна стерилізувати. Не варто «олюднювати» тварина, яким би розумним воно вам не здавалося. Звір є звір, і живе він інстинктами, а не розумом. Зводити тварина, чи ні, вирішувати вам. Якщо ви вирішите звести його один раз, постарайтеся зробити це якомога раніше. Зводити кішку під час першої тічки небажано, оскільки її організм, швидше за все, поки не готовий до вагітності та пологах. Про те, коли найкраще це зробити варто проконсультуватися з ветеринаром, адже все індивідуально - як у нас з вами, так і у братів наших менших. У кого-то статеве дозрівання починається раніше і йде швидше, у кого-то - навпаки. Стерилізацію не можна робити під час тічки, потрібно перечекати, поки вона закінчиться. Іноді операцію проводять до початку першої тічки. У будь-якому випадку, чим раніше ви стерилізуєте кішку, тим краще, адже з віком небезпека розвитку запалення буде тільки збільшуватися. У разі якщо запалення вже є, операція життєво необхідна (і, як не сумно, більш небезпечна).
  1. Після стерилізації кішка може погладшати. Дійсно, така ймовірність існує (хоча ця проблема характерна, швидше, для котів). Відбувається це тому, що тварина отримує калорій більше, ніж витрачає. Саме тому до харчування стерилізованої кішки потрібно підійти уважно і ні в якому разі її перегодовувати. Якщо ви годуєте кішку «натуралкою», не дозволяйте їй клянчити і тягати їжу, давайте їжі рівно стільки, скільки необхідно (якщо у вас виникли сумніви з приводу її раціону - проконсультуйтеся у ветеринара). Якщо ж ви прихильник готових кормів, то переведіть тварина на корм для стерилізованих кішок (в лінійці будь-якого професійно корми він є). Хоча, як правило, кішки не стають більш ледачими і не виявляють підвищеного інтересу до їжі після стерилізації.

Плюси стерилізації кішок:

  • кішка не відчуває фізичного дискомфорту в зв'язку з течкой;
  • запобігання пухлин молочних залоз, матки, яєчників, розвитку гнійної піометри;
  • набагато гуманніше запобігти небажаній вагітності, ніж гарячково пристроювати хоч куди-небудь вже народжених котенят, не кажучи вже про те, щоб просто від них позбавлятися (хоча деякі «любителі кішок» до сих пір вважають це нормальним);
  • кішка веде себе спокійно, не мітить, не псує меблі, не прагне втекти з дому при кожній зручній нагоді;
  • характер кішки після стерилізації зазвичай поліпшується, вона стає лагідніше.

Мінуси стерилізації кішок:

  • стерилізація - це порожнинна операція, що проводиться під загальним наркозом, тому певний анестезіологічний ризик є в будь-якому випадку;
  •  процес виходу з наркозу дуже болісне, а після операції потрібен час на реабілітацію.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр