Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Які щеплення потрібні кішці?

Чи потрібно робити щеплення кішкам?

Багато господарів кішок помилково вважають, що тварина, що не стається на вулиці, щепити не потрібно. Однак підхопити небезпечну інфекцію може навіть кішка, що не виходила з квартири ні разу в своєму житті. Збудники різних захворювань тривалий час зберігаються в виділеннях хворих тварин, і ви, самі того не підозрюючи, можете принести інфекцію додому на підошвах черевиків. Якщо кішка виходить гуляти на вулицю, бере участь у виставках, ви вивозите її влітку на дачу, і т.п., тобто контакт з іншими тваринами досить імовірний, небезпека підхопити від них будь-яку інфекцію збільшується в рази. Чи не прищеплюючи кішку, ви піддаєте її ризику заразитися такими серйозними захворюваннями, як панлейкопения (чума), ринотрахеит, каліцівіруси і сказ. При захворюванні тваринного панлейкопенія або на сказ ймовірність летального результату вище, ніж вірогідність одужання.

Набагато простіше своєчасно провести профілактику, ніж лікувати захворіла тварина. Для того щоб убезпечити свого вихованця від цих захворювань, потрібно всього лише регулярно його прищеплювати.

Графік щеплень для кішок

Перше щеплення від панлейкопении, ринотрахеїту та каліцівіруси кошенятам роблять у віці 8-9 тижнів. Через 3-4 тижні проводиться повторна вакцинація від цих трьох захворювань, плюс вакцинація від сказу. Після досягнення одного року щеплення, що включає в себе вакцину від сказу, робиться ще раз. Далі тварина прищеплюється один раз в рік протягом усього життя. Перед щепленням кішка повинна бути абсолютно здорова. Приблизно за 10 днів до вакцинації завжди робиться глістогонка. Препарат від глистів (продається в будь-якому зоомагазині або ветеринарній аптеці) дається одноразово, за 2 години до їжі. Провести цю процедуру дуже важливо, оскільки, якщо в організмі кішки є гельмінти, вакцина від сказу може не дати належного результату.

Котів, які бувають на вулиці, або беруть участь у виставках, зазвичай щеплять також від мікроспорії (лишаю). Це щеплення можна робити починаючи з 3-х місяців.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр