Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Кастрація кота. До і після.

За 12-14 годин до операції потрібно припинити подачу їжі; за годину до операції прибрати миску з водою - шлунок, кишечник і сечовий міхур тваринного повинні бути порожніми.

Догляд за котом після кастрації

Якщо ветклиника, в яку ви звернулися, надає послугу спостереження за твариною до виходу з наркозу, найкраще їй скористатися. Якщо такої послуги у них немає (або ви не можете собі цього дозволити), подбати про свого вихованця доведеться самостійно. Після наркозу температура тіла кота знижується на кілька градусів, тому постарайтеся його зігріти. Покладіть кота на теплу підстилку на підлогу поруч з батареєю або іншим джерелом тепла, накрийте ковдрою, можете докласти до спини грілку. Кота потрібно покласти саме на підлогу, а не на диван або стіл, оскільки, відходячи від наркозу, він може впасти звідти і травмуватися. Час від часу розтирайте його лапки і вушка, щоб швидше відновився кровообіг.

Через деякий час кіт почне потихеньку ворушитися, потім спробує встати. Як тільки він підніметься і почне ходити, стежте за ним уважно. Після наркозу у тварини сильно порушена координація рухів, тому подбайте, щоб воно не про що ні вдарилося, прибравши з його шляху все небезпечні предмети. Слідкуйте, щоб кіт нікуди не застрибнув, тому що стрибаючи вниз, він може травмуватися (координація-то порушена). Годувати кота можна через добу після операції (якщо зробити це раніше, швидше за все, його вирве). Воду можна давати вже через 5 годин. Слабкість і сонливість можуть спостерігатися дві доби. Після будь-якої операції перистальтика кишечника сповільнюється, але якщо кіт не «сходив» і на четвертий день, потрібно звернутися до ветеринара, щоб він виписав проносне.

елизаветинский комірЗ приводу того, чи можна дозволяти коту вилизувати шов, однозначної думки немає. Деякі ветеринари радять відразу після операції надіти на кота спеціальний комірець, щоб він не міг дотягнутися до шва, інші ж, навпаки, вважають вилизування рани корисним. У нормі, шов не повинен сильно турбувати кота, а раз не турбує, значить, підвищеної уваги він йому не приділяє. В принципі, вилизуючи рану, кіт її прочищає, і, відповідно, прискорює її загоєння. Правда, в разі, якщо шовний матеріал викликав сильне запалення, і рана стала турбувати кота, він може її разлізать і занести туди інфекцію. Іноді кіт може просто надто захопитися, вилизуючи, і почати розлизувала рану. Якщо таке відбувається, комірець потрібно надіти обов'язково, а шов обробити у ветеринара. Але якщо кіт не дуже старається, і рана заживає нормально, без комірця цілком можна обійтися.

Перше після операції час потрібно також використовувати м'який наповнювач для котячого туалету, щоб зайвий раз «не турбувати» шов. Якщо до ранки прилип наповнювач, її потрібно промити.

Можливі ускладнення після кастрації кота:

  • Зниження температури (менше 37?). Температуру коту можна виміряти, вставивши термометр в задній прохід. Якщо розтирання лапок і прикладання грілки не допомагає, а кіт довгий час не пробуджується і не ворушиться, терміново телефонуйте в клініку, де йому робили операцію і пояснюйте ситуацію. Вам повинні сказати, що робити далі (можливо, потрібно швидше везти кота в клініку, або викликати ветлікаря на будинок).
  • Підвищення температури (більше 39?). Перші три дні післяопераційний підйом температури нормальний, але якщо вона не спадає і на четвертий день, вам необхідно проконсультуватися з ветеринаром.
  • З шва тече кров. Швидше за все, кіт його разлізал. В цьому випадку вихованця потрібно везти в клініку, і надягати на нього комірець.
  • Порушення перистальтики кишечника (кіт не ходить "по-великому" більше 4-х днів). Потрібно проконсультуватися з ветеринаром (він призначить проносне).

Після проведення кастрації особливу увагу потрібно приділяти харчуванню тварини. Якщо годувати кота неправильно, він може сильно поправитися або захворіти на сечокам'яну хворобу. Подбайте правильне харчування кота після кастрації (див. Як правильно годувати кастрованого кота), і він буде здоровий сповнений сил.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр