Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Чи слід каструвати кота?

Коли краще каструвати кота

З настанням статевого дозрівання (у котів це відбувається в 8-11 місяців, тобто трохи пізніше, ніж у кішок) насінники починають виробляти чоловічі статеві гормони. Під їх впливом і починаються всім нам відомі ознаки статевої охоти - цілодобові «котячі концерти», спроби втекти з дому, мічення території, імітація статевого акту з різними предметами, підвищена збудливість і агресивність.

До речі, варто відрізняти мічення території специфічним запахом від просто поганого виховання тварини. Якщо кіт постійно справляє природні потреби в непризначених для цього місцях, паскудить в взуття і т.п., швидше за все, це погане виховання. В цьому випадку кастрація всіх проблем не вирішить, і кота доведеться перевиховувати. Перевиховання дорослої тварини - процес складний і трудомісткий, тому, до питання привчання кошеня до лотка спочатку потрібно підійти серйозно.

Отже, у кота настав статеве дозрівання, але в'язки ще не було. Бажано, не упустити цей момент і каструвати кота якомога швидше. Після першої в'язки, а також після досягнення віку одного року до вироблення статевих гормонів «підключаються» також гіпофіз і наднирники. Тепер є ймовірність того, що ознаки статевої охоти (зокрема, мічення) збережуться і після кастрації. Саме тому дуже важливо вирішити це питання вчасно.

Кастрація котів. За та проти

У нормі коту потрібно здійснювати приблизно 8 в'язок в рік. Достатньо всього однієї в'язки, щоб статеві гормони почали вироблятися не тільки семенникамі. Тому, постарайтеся визначитися якомога раніше - буде ваш кіт виробником, чи ні. Звести його пару раз, а потім каструвати (як це іноді роблять власники кішок) - не кращий вихід. У випадку з котом питання потрібно вирішувати радикально: або зводити тварина, або ні. Але, не поспішайте засмучуватися і жалкувати, що завели кота, а не кішку - операція по кастрації дуже проста, чого не скажеш про операції по стерилізації кішки, а знімати і обробляти шви після неї не потрібно. Так, певний ризик є (як і при будь-якому оперативному втручанні), але, за словами ветеринарів, він не більше, ніж при видаленні зуба. Смертельно небезпечних ускладнень після цієї операції просто не буває (не рахуючи анестезіологічного ризику, який є завжди). Так що можна вважати, що власникам котів пощастило більше, ніж власникам кішок.

Плюси своєчасної кастрації котів:

  • кіт не відчуває фізичного дискомфорту в зв'язку з незадоволеним статевим потягом;
  • кастрація - це ефективна профілактика простатиту, пухлини простати, аденоми періанальних залоз;
  • кіт не мітить, не кричить і не проявляє інших ознак статевої охоти;
  • характер кота після кастрації, як правило, покращується, кіт стає більш спокійним, неагресивним, а іноді - грайливим до самої старості;
  • кіт не втече з дому, перебуваючи у владі інстинктів, відповідно, він не потрапить під машину, не постраждає в бійці, і не буде спаровуватися з вуличними кішками (ризикуючи підхопити інфекцію і збільшуючи тож численне поголів'я бездомних тварин).

Мінуси кастрації котів:

  • при неправильному харчуванні підвищується ризик розвитку сечокам'яної хвороби і ожиріння (тому потрібно уважно підійти до раціону харчування кастрованого кота);
  • процес виходу з наркозу дуже болюче.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр