Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Як правильно годувати кастрованого кота

По-перше, після кастрації в організмі тварини відбувається серйозна гормональна перебудова. Кот стає більш спокійним і, досить часто, ледачим, перестає мітити територію, а підвищений інтерес до кішок змінюється підвищеним інтересом до їжі. Тому перша небезпека, яка його тепер підстерігає - це ожиріння. Менше рухова активність, більше споживання їжі - і ось, будь ласка, результат не змушує себе довго чекати. Тому перше правило, якого тепер доведеться слідувати господарі - не перегодовувати кота. Можна давати тварині їжу часто, але маленькими порціями. Якщо ви годуєте кота готовими кормами, є сенс перейти на малокалорійні. У лінійці будь-якого професійного корму є спеціальні корми для кастрованих котів і стерилізованих кішок.

Детальніше: Як правильно годувати кастрованого кота

Чим годувати кішку: готовий корм або натуральне харчування?

Існують два варіанти годування кішок - це годування виключно натуральною їжею і годування готовими кормами. Причому змішувати і те, і інше можна, тому, вам доведеться зважити всі «за» і «проти», І як можна швидше вирішити, чим годувати кішку: натуральною їжею, або готовими кормами. Чому ж не можна заважати одне з іншим? Вся справа в тому, що шлунок кішки звикає до певного типу харчування і починає виробляти специфічні ферменти, необхідні для переварювання саме цього типу їжі. Організм тварини не може виробляти одночасно обидва види ферментів - і для натуральної їжі, і для готових кормів! Порушення режиму харчування загрожує серйозними проблемами з шлунково-кишкового тракту. Крім того, якісні корми для кішок (тобто корми преміум класу), в будь-якому випадку, збалансовані і містять всі необхідні тварині вітаміни і мікроелементи. Якщо ви почнете давати крім корму щось ще (натуральну їжу, вітаміни), ви цей баланс порушите, і таке харчування точно не піде тварині на користь.

Детальніше: Чим годувати кішку: готовий корм або натуральне харчування?

Якщо кішка їсть квіти

Кішка їсть квіти

Чому кішка їсть квіти?

Кішка за своєю природою - дрібний хижак, основний її раціон в природних умовах складають дрібні гризуни і птиці. свою видобуток вона їсть цілком, разом з кістками, пір'ям і шерстю. Але, її шлунково-кишковий тракт не пристосований для того, щоб їх перетравити, тому кішці доводиться відригувати непеваренние залишки їжі. Для полегшення цього процесу дикі кішки час від часу їдять траву. Травинки подразнюють шлунок, ніж та провокують блювотний рефлекс. Крім того, кішки постійно вилизуються, і в результаті проковтують грудочки шерсті. Від цього «баласту» їм теж необхідно очищати шлунок.

Детальніше: Якщо кішка їсть квіти

Годування новонароджених кошенят

Графік годування кошеняти. До третього тижня включно

Перші п'ять днів новонародженого кошеняти потрібно годувати кожні 2-3 години і вдень і вночі. Денна норма становить 30 мл суміші на 100 грам ваги. Далі, до досягнення віку двох тижнів, кошенят годують кожні 4 години протягом усієї доби. Кількість їжі збільшується до 40 мл на 100 грам ваги. На цей час кошенятам необхідний якийсь замінник котячого молока. Молоко будь-якого ссавця тварини призначено винятково для дитинчат його виду, тому давати кошенятам яке завгодно молоко в чистому вигляді не можна ні в жодному разі. Можна використовувати замінники котячого молока, які продаються в зоомагазинах, або приготувати молочну суміш самостійно. Для її приготування знадобляться 4 частини кип'яченого коров'ячого (або козячого) молока і одна частина яєчного білка. Інгредієнти потрібно перемішати до отримання однорідної маси. Якщо кошенята не переносять коров'яче молоко (ви це відразу помітите, тому що почнуться проблеми зі стільцем), можна спробувати давати їм суміш для грудних дітей (розведену дуже слабо). Годувати кошенят зручно за допомогою піпетки або медичного шприца без голки. Давати їм суміш потрібно дуже акуратно, адже якщо вона потрапить в легені, кошеня захлинеться. Якщо таке раптом сталося - негайно переверніть його вниз головою, щоб звільнити дихальні шляхи. Крім того, потрібно піклуватися від тому, щоб під час їжі кошеняті в шлунок не потрапило повітря. Для цього потрібно тримати піпетку або шприц під кутом приблизно 45 градусів. Після годування кошенятам потрібно акуратно помасажувати животики змоченим шматочком тканини, щоб стимулювати травлення і допомогти їм відправити природні потреби. У нормальних умовах це робить мама-кішка. Кошеня повинен «ходити в туалет» 2-3 рази за добу.

Детальніше: Годування новонароджених кошенят

Який корм краще вибрати для своєї кішки?

Який корм для кішок найкращий?

Однозначно кращим варіантом буде вибір корму класу преміум або суперпреміум, тобто професійного корми для кішок. Такі корми добре збалансовані, містять всі необхідні вітаміни імікроелементи, не містять барвників і смакових добавок. Якщо ви даєте своєму тварині хороший корм, йому не потрібні додаткові вітаміни, ласощі та інші добавки. Хороший корм і так збалансований, тому не варто давати кішці нічого крім нього, в кращому випадку це буде марно, в гіршому - шкідливо. Основу кормів преміум класу становить м'ясо (НЕ субпродукти!), Тому воно завжди стоїть в складі на першому місці. Це важливо, оскільки кішці в першу чергу необхідний саме якісний тваринний білок, а не рослинний.

Детальніше: Який корм краще вибрати для своєї кішки?