Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Sape.ru Ссылки

Годування новонароджених кошенят

Графік годування кошеняти. До третього тижня включно

Перші п'ять днів новонародженого кошеняти потрібно годувати кожні 2-3 години і вдень і вночі. Денна норма становить 30 мл суміші на 100 грам ваги. Далі, до досягнення віку двох тижнів, кошенят годують кожні 4 години протягом усієї доби. Кількість їжі збільшується до 40 мл на 100 грам ваги. На цей час кошенятам необхідний якийсь замінник котячого молока. Молоко будь-якого ссавця тварини призначено винятково для дитинчат його виду, тому давати кошенятам яке завгодно молоко в чистому вигляді не можна ні в жодному разі. Можна використовувати замінники котячого молока, які продаються в зоомагазинах, або приготувати молочну суміш самостійно. Для її приготування знадобляться 4 частини кип'яченого коров'ячого (або козячого) молока і одна частина яєчного білка. Інгредієнти потрібно перемішати до отримання однорідної маси. Якщо кошенята не переносять коров'яче молоко (ви це відразу помітите, тому що почнуться проблеми зі стільцем), можна спробувати давати їм суміш для грудних дітей (розведену дуже слабо). Годувати кошенят зручно за допомогою піпетки або медичного шприца без голки. Давати їм суміш потрібно дуже акуратно, адже якщо вона потрапить в легені, кошеня захлинеться. Якщо таке раптом сталося - негайно переверніть його вниз головою, щоб звільнити дихальні шляхи. Крім того, потрібно піклуватися від тому, щоб під час їжі кошеняті в шлунок не потрапило повітря. Для цього потрібно тримати піпетку або шприц під кутом приблизно 45 градусів. Після годування кошенятам потрібно акуратно помасажувати животики змоченим шматочком тканини, щоб стимулювати травлення і допомогти їм відправити природні потреби. У нормальних умовах це робить мама-кішка. Кошеня повинен «ходити в туалет» 2-3 рази за добу.

Зберігати готову молочну суміш можна не довше доби в холодильнику, шприци і піпетки, використовувані для годування, потрібно регулярно кип'ятити.

Якщо ваші кошенята не залишені і не відірвані від матері, їх вага все одно потрібно контролювати. Повільний набір ваги говорить про те, що вони недоїдають. Якщо кошенята починають смоктати протягнутий їм палець і весь час пищать, вони голодні. Якщо ви помітили таке, збільште кількість їжі для мами-кішки. Іноді деякі кошенята отримують молоко в достатній кількості, а інші залишаються голодними. У цьому випадку, голодних кошенят потрібно підкладати ближче до живота матері-годувальниці кішки. Якщо у кішки не хапаємо молока на всіх кошенят, потрібно починати їх підгодовувати додатково.

Графік годування кошеняти. Третій тиждень і старше

Починаючи з третього тижня, кошенят, яких годує кішка, потрібно підгодовувати молочною сумішшю і вводити в їх раціон інші продукти - дрібно нарізану пісну яловичину, яєчний жовток, нежирний сир, рідкі кашки на молоці. Якщо ви прихильник годування готовими кормами, починайте давати їм спеціальний корм для кошенят.

Ті ж самі поради стосуються і кошенят, відірваних від матері - потрібно поступово збільшувати кількість їжі і вводити в раціон інші продукти, або готовий корм. У віці 4-х тижнів кошенят починають привчати до миски.

У віці 3-6 місяців кошенят годують 4 рази на день, з 6 до 9 місяців - 3 рази на день, а після 9 місяців - один раз в день, як і дорослих тварин.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр