Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Sape.ru Ссылки

Чим годувати кішку: готовий корм або натуральне харчування?

Існують два варіанти годування кішок - це годування виключно натуральною їжею і годування готовими кормами. Причому змішувати і те, і інше можна, тому, вам доведеться зважити всі «за» і «проти», І як можна швидше вирішити, чим годувати кішку: натуральною їжею, або готовими кормами. Чому ж не можна заважати одне з іншим? Вся справа в тому, що шлунок кішки звикає до певного типу харчування і починає виробляти специфічні ферменти, необхідні для переварювання саме цього типу їжі. Організм тварини не може виробляти одночасно обидва види ферментів - і для натуральної їжі, і для готових кормів! Порушення режиму харчування загрожує серйозними проблемами з шлунково-кишкового тракту. Крім того, якісні корми для кішок (тобто корми преміум класу), в будь-якому випадку, збалансовані і містять всі необхідні тварині вітаміни і мікроелементи. Якщо ви почнете давати крім корму щось ще (натуральну їжу, вітаміни), ви цей баланс порушите, і таке харчування точно не піде тварині на користь.

Натуральне харчування для кішок

Отже, варіант перший, годування натуральною їжею. Основу раціону при натуральному харчуванні має становити м'ясо. М'ясо можна давати як варене, так і сире (його рекомендується попередньо ошпарити окропом). Давати кішці м'ясні субпродукти можна, а ось кістки - вкрай небажано, оскільки вони можуть травмувати травний тракт.

Не можна давати кішці печінку і жирне м'ясо. Всупереч поширеній думці, риба - далеко не найкраща їжа для кішки. Її рекомендується включати в раціон не часто (1-2 рази на тиждень), і краще за все варену. Морська риба буде краще річковий, тому що в річковий, з більшою ймовірністю, можуть міститися паразити. Риба, так само, як і м'ясо, повинна бути нежирної. Тварині також можна давати рисову і гречану каші, варто запропонувати морква, кабачки, капусту і огірки. Чи не кожної кішці припадуть до смаку овочі, але спробувати все одно варто. Не можна давати їй картопля і солодкі фрукти. Пару раз в тиждень можна включити в раціон варене куряче яйце, або кілька перепелиних. З кисломолочних продуктів в щоденний котячий раціон добре впишуться - кефір, натуральний йогурт без смакових добавок, нежирний сир, нежирна сметана, ряжанка. Молоко не можна давати ні в жодному разі - воно не засвоюється! Пам'ятайте, що молоко - це їжа для дитинчат, причому, для дитинчат певного виду. В організмі дорослої кішки немає ферментів, необхідних для засвоєння молока (так само, як і у багатьох дорослих людей). Також виберіть для своєї кішки хороший вітамінно-мінеральний комплекс. Дуже важливо, щоб вона отримувала достатню кількість таурину, адже котячий організм повністю отримує його з їжі, тому що не здатний виробляти самостійно. У вільному доступі завжди повинна бути чиста вода. І наостанок потрібно відзначити, що оскільки кішка - хижак, то основна частина білків, жирів і вуглеводів, які вона отримує з їжею, повинна бути тваринного походження. Ніякі каші і овочі не замінять їй м'яса.

Готові корми для кішок

Варіант другий - годування готовими кормами. Готові корми діляться на: 1. корми економ класу 2. корми середнього класу 3. корми преміум класу або професійні корми, як їх іноді називають. Отже, давайте з'ясуємо: який корм краще.

1. Корми економ класу. Це добре знайомі нам по телевізійній рекламі Kitekat, Darling, Whiskas, Katinka, Friskies та інші недорогі (50-100 рублів за кілограм) корми, що продаються в будь-якому супермаркеті.

Whiskas

Тільки, всупереч рекламним обіцянкам, до складу кормів економ класу не входять всі необхідні кішці вітаміни і мікроелементи, і виготовляються вони зовсім не з м'яса, а з субпродуктів (нутрощів, хрящів, шкіри і т.п.). Будь дешевий корм для кішок у великій кількості містить смакові і ароматичні добавки, зокрема, котячу м'яту (аналог валер'янки), яка викликає у кішок звикання. Саме тому кішок, які звикли харчуватися кормами економ класу, як правило, складно привчити є щось інше, особливо корми преміум класу, що не містять подібних добавок. Тварини, що харчуються тільки такими кормами, недоотримують велику кількість мінеральних речовин і вітамінів, часто мають проблеми з шлунково-кишковим трактом і нирками. Загалом, єдиний плюс кормів економ класу - це їх дешевизна. Але за невелику ціну ви, на жаль, отримуєте відповідну якість.

Perfect Fit

2. Корми середнього класу. Це такі корми, як PerfectFit, CatChow і інші, вартістю, як правило, не більше 200 рублів за кілограм і продаються в продуктових і ветеринарних магазинах. Такі корми теж зроблені з субпродуктів, хоча, і з більш якісних. Вони, так само як і корми економ класу, містять смакові і ароматичні добавки, однак, в невеликій кількості. На відміну від дешевих кормів, корми середнього класу розрізняються не тільки за смаками, але і за призначенням. Є, наприклад, корми для профілактики сечокам'яної хвороби, для виведення проковтнули грудочок шерсті, і т.п. Харчування на основі кормів середнього класу обов'язково потрібно доповнювати прийомом вітамінів.

3. Корми преміум класу, або професійні. Це - Royal Canin, Purina Pro Plan, Hill's, Innova, Chicken Soup, Nutro Choice, Iams і інші. Ці корми продаються тільки в ветеринарних магазинах і ветеринарних аптеках. Коштують вони від 200 рублів за кілограм і дорожче.

Roya Canin

Корми преміум класу виготовляються з натурального м'яса і круп, містять вітамінно-мінеральні добавки, тому додатково давати кішці вітаміни не тільки не потрібно, але й шкідливо. У таких кормах немає підсилювачів смаку, запаху і барвників. Лінійка будь-якого професійного корму включає в себе безліч видів - для різних порід, для стерилізованих / кастрованих котів і котів, для виходять (або не виходять) на вулицю, для різного віку, для схильних до тих чи інших хвороб, і т.п. Є, також, лікувальні корми, що продаються у ветеринарних аптеках. Перекладати тварина на лікувальний корм можна тільки після консультації з ветеринарним лікарем.

Всі готові корми, незалежно від класу, діляться на сухі і вологі (консерви). Чи можна змішувати сухі і вологі корми? Так, якщо це корми від одного виробника і обидва підходять вашій кішці. І ще один важливий момент: якщо тварина харчується саме сухим кормом, воно повинно багато пити (поглинати приблизно в 3 рази більше рідини, ніж корми). Тому, у вільному доступі завжди повинна бути свіжа питна вода.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр