Сайт клубу

любителів кішок "Династія"

Sape.ru Ссылки

Як правильно годувати кастрованого кота

По-перше, після кастрації в організмі тварини відбувається серйозна гормональна перебудова. Кот стає більш спокійним і, досить часто, ледачим, перестає мітити територію, а підвищений інтерес до кішок змінюється підвищеним інтересом до їжі. Тому перша небезпека, яка його тепер підстерігає - це ожиріння. Менше рухова активність, більше споживання їжі - і ось, будь ласка, результат не змушує себе довго чекати. Тому перше правило, якого тепер доведеться слідувати господарі - не перегодовувати кота. Можна давати тварині їжу часто, але маленькими порціями. Якщо ви годуєте кота готовими кормами, є сенс перейти на малокалорійні. У лінійці будь-якого професійного корму є спеціальні корми для кастрованих котів і стерилізованих кішок.

Харчування кастрованих котів

Існує думка, що у кастрованих котів часто розвивається мочекам'яна хвороба. Так це чи ні - достеменно невідомо, дані досліджень на цю тему досить суперечливі. Але, в будь-якому випадку, цей чинник ризику теж варто врахувати. Виділяють дві основні причини сечокам'яної хвороби у кастрованих котів. По-перше, появі каменів в сечовивідної системі сприяє те, що тварина тепер рідше мочиться. По-друге, в разі, коли кастрація була проведена в ранньому віці, сечовипускальний канал може недорозвинений і залишитися занадто вузьким, через що там і накопичуються камені. Крім того, один з факторів ризику захворювання на сечокам'яну хворобу - це зайва вага.

оскільки багато коти після кастрації набувають схильність до ожиріння, то одне тягне за собою інше. Заходи, які потрібно прийняти, щоб попередити сечокам'яну хворобу, досить прості. По-перше, у вільному доступі тепер завжди повинна бути чиста питна вода. В принципі, вживання рідини в достатній кількості важливо для всіх котів, але для кастрованих - особливо важливе. По-друге, потрібно врахувати, що підвищений вміст мінеральних речовин (магнію, фосфору і кальцію) в їжі тваринного часто призводить до утворення каменів. Якщо ви годуєте кота готовим кормом, то переведіть його на корм для кастрованих котів. При харчуванні натуральною їжею рибу (через підвищений вміст в ній мінеральних речовин) доведеться виключити взагалі. У раціоні кастрованого кота обов'язково повинні бути присутніми кисломолочні продукти.

Іноді у котів спостерігаються проблеми з яснами і зубами. Виробники готових кормів преміум класу виготовляють корми для кастрованих котів з урахуванням цієї проблеми. Якщо ви дотримуєтеся натурального харчування, то давайте своєму улюбленцеві м'ясо, нарізане великими шматками, - це корисно для тренування зубів і ясен.

Впишите сюда свой заголовок

Delicious Digg Facebook Google Bookmarks Technorati Twitter LinkedIn ВКонтакте LiveJournal Мой мир Я.ру Одноклассники Liveinternet БобрДобр